Apaszki, czyli ożywiające strój modne dodatki

Niezależnie od pory roku, pogody, okazji szaliki, apaszki i chusty są często pożądanymi dodatkami wzbogacającymi damski i nie tylko strój. Są to przeróżnego typu: szale, szaliki (jedwabne, kaszmirowe, bawełniane, wełniane, jedwabiu, kaszmiru czy z wełny), chusty, chustki, apaszki, rękawiczki, odpowiednio dobrane do ubioru nakrycia głowy, paski i różnego typu biżuteria.

Takie i inne dodatki każdy ubiór uczyniąnieprzeciętnym! Są wspaniałym uzupełnieniem ubrania, dodają charakteru, rozweselają czarne kolory garderoby nie tylko pani, lecz też mężczyzny ubranego elegancko w garnitur i płaszcz.

szale

Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Można chusty, kolorowe szale fantazyjnie wiązać na szyi, na głowie, a nawet zastosować jako pasek. Da się nawet w specjalny sposób związując odpowiednio dwie chusty – kliknij w link – ze sobą wyczarować śliczną kamizelkę (ewentualnie dość śmiałą bluzkę)! W sklepach wielką rzesza tych modnych dodatków.

W internecie możemy znaleźć dość sporo wskazówek o trendach na jakie powinno się zwrócić uwagę chcąc być na czasie czy kupując modny prezent dla przyjaciółki. Podobno w sezonie 2014 najmodniejsze kolory to pastele.

Elegancka pani powinna również kupić kilka egzemplarzy apaszek, szali czy chustek kolorowych w neonowych kolorach. Modne w nadchodzącym sezonie też będzie zestawienie kolorów czarnego z białym w tak zwaną szachownicę. Z tego wynika, iż na czasie znów będą chusty w rodzaju arafatki. Nazwa tej chusty pochodzi od nazwiska przywódcy politycznego Palestyńczyków – Arafata, którego to najczęściej noszonym dodatkiem (także do munduru) była właśnie chusta w w czarno – białe kwadraty, dużych rozmiarów.

Można także łatwo zauważyć, że dość popularne modne chusty i apaszki na naszych ulicach mają ostatnio ludowe wzory, w żywych barwach. Bardzo często są to motywy łowickie albo wzory wzięte z kultur regionów górskich. Każda modna Warszawianka jak kiedyś, mniej więcej wiek temu, chce wyglądać jak zdrowa, rumiana góralka. Pewnie z tego trendu zadowoleni byliby nasi pradziadkowie i prababcie, rówieśnicy Wyspiańskiego.