AZS – w jaki sposób poradzić sobie z tą dolegliwością

Osoba chora na AZS za nic nie sprawi sobie wełnianego swetra. Poza telefonem ma zawsze w torebce apteczny balsam. Dokładnie smaruje nim ciało w nadziei, że solidnie „nakarmiona”skóra szybko powróci do poprzedniego stanu.

Na tym właśnie polega główny problem ludzi chorych na AZS – na opanowaniu świądu. Albowiem pod wpływem drapania i pocierania, nad którym trudno zapanować staje się zgrubiała, zaczerwieniona i skłonna do spękania. Wtedy swędzi jeszcze bardziej, a w takiej sytuacji bardzo łatwo o zakażenie bakteriami i grzybami pasożytującymi na skórze.

I dlatego tak istotne jest jej nawilżanie i natłuszczanie. Krem przeciwzapalny czy krem na swędzenie to kosmetyk obowiązkowy podczas trwającej kuracji leczenia skóry, oraz jej pielęgnacji. Właściwości łagodzące, przeciwzapalne i nawilżające ukoją skórę, a nam zapewnią higienę…psychiczną. Stres jest bowiem czynnikiem, który widocznie zaostrza przebieg choroby. Nie jest możliwe zupełnie wyeliminować go z życia, ale powinniśmy szukać sposobów, które pozwolą zneutralizować jego działanie.

W tym miejscu znajdziesz fascynujące informacje na opisywany temat, zatem jeżeli to zagadnienie jest dla Ciebie intrygujące, to kliknij odsyłacz do witryny.

Oznaką bezpieczeństwa kremów jest lista składników – im krótsza tym lepiej. Gdy chcemy kupić krem, prośmy o próbkę, a gdy marzy nam się zmiana koloru włosów – wcześniej zróbmy test (czytaj więcej).

lichtena
Powinniśmy także zaprzestać stosowania mydła, które rozpuszcza płaszcz lipidowy i wymienić je na kosmetyki „bez mydła”. Warto przestawić się na naturalne kosmetyki, które nie posiadają w swoim składzie parabenów czy innych środków chemicznych. Obcujemy z czysta naturą. Stosowanie ich będzie więc przyjemne a do tego skuteczne. Dadzą nam szansę na nowo poczuć aromaty świata, który mamy na wyciągniecie ręki.

Do ich produkcji nie potrzeba imponujących rozmiarami zakładów chemicznych, nie potrzeba zaawansowanych i energochłonnych technologii. Efektem ubocznym nie są stosy toksycznych odpadów, które tysiące lat pozostaną w środowisku. Jeśli zależy nam na naturalnej pielęgnacji, to sięgając po te kosmetyki powinniśmy wziąć to pod uwagę.
Jednak atopowe zapalenie skóry to infekcja wymagająca wizyty u lekarza dermatologa, z tego względu zachęcamy do używania kosmetyków polecanych przez niego polecanych.