Bałtyckie morze – idealne miejsce na wakacje?

W dzisiejszych czasach świat stoi dla nas otworem. Jesteśmy w stanie udać się na wyprawę na drugi jej koniec, bez konieczności odkładania na to przez całe lata. Niedrogie linie lotnicze nas rozleniwiają, południowoeuropejskie kurorty są na wyciągnięcie reki, w ciągu kilku godzin możemy się tam dostać, w kwocie kilkuset złotych. Lecz nie każdy chce latać samolotem, nie każdy również preferuje skwar i ciepłą wodę w morzu. Mimo tych wszelkich udogodnień, nadal tabuny Polaków udają się co roku nad nasze morze. Na czym polega jego fenomen?

pokój hotelowy nad morzem

Autor: Greenland Travel
Źródło: http://www.flickr.com
Zwróćmy uwagę na zakwaterowanie – proponowane przez Sopot, Jastarnię czy Dąbki noclegi, są na najwyższym poziomie. Można zarezerwować sobie łóżko przez internet, zapłacić wpisowe i mieć gwarancję, że będziemy mieli gdzie spać. Poza tym, są to przeważnie hotele usytuowane bardzo blisko morza, z tego powodu nie musimy bać się codziennych, półgodzinnych spacerów nad wodę.

Jeśli nie chcesz, żeby uciekły Ci inne tego rodzaju kwestie dotyczące zaprezentowanego na tej stronie zagadnienia, to kliknij i więcej znajdziesz tutaj.

A jeśli o plażach mowa – ich stan polepszył się widocznie przez ostatnie dziesięć lat. Nie są już zaśmiecone, swoim standardem nie odbiegają od tych francuskich czy greckich. Temperatura w Bałtyku jest naprawdę fenomenalna – nigdzie indziej, przy tak fantastycznej pogodzie, nie dostajemy przy okazji takich atrakcji. Zimna bryza owiewa nasze ciała, chroniąc od upału, turysta naprawdę czuje, że przebywa nad morzem – dąbki noclegi.

Aranżujesz wyjazd na polskie plaże? Nic łatwiejszego! Na początku wybierz miejscowość i znajdź tam pensjonat, wpisując do przeglądarki odpowiednią komendę, np. “Dąbki noclegi” – miejmy na uwadze, im prędzej wykupimy apartament, tym mniej za niego zapłacimy (www). Potem trzeba wybrać sposób podróży. Możemy udać się tam własnym autem, pociągiem lub prywatnym autokarem. W zależności od odległości od naszego kurortu przeznaczenia, każda sprawdzi się inaczej.

Jeśli niezwykle ekscytuje Cię analizowana w tym miejscu kwestia, dodatkowo koniecznie zobacz tekst w serwisie omawiającym podobne tematy.

Jeśli wybieramy się z południowych terenów Polski, może warto by było zabrać samochód i po drodze poświęcić jeden dzień na odwiedzenie, np. Bydgoszczy? Wtenczas droga nie będzie nam się tak dłużyć.

Bałtyk

Autor: mariaaantonina
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak jakąkolwiek opcję wybierzemy, każda będzie dobra, bowiem istnieje pełno połączeń z większości miast, wiodących nad polskie morze. Jeżeli jako miejsce przeznaczenia typujemy Dąbki noclegi nie sprawią nam problemu. Internet nas w tym poratuje, nie będziemy nawet potrzebowali wykonać telefonu. Dojazd jest niezwykle wygodny z każdego miasta. Ale najistotniejsza jest aura – nad Bałtykiem człowiek wie, że jest nad morzem.