Który zapach wybrać dla ukochanej osoby?

Perfumy dla dużej liczby osób są ważnym etapem codziennego rytuału związanego z urodą i wyglądem. Wielu ludzi bowiem wie, jak duża rolę dla człowieka odgrywają zapach.

perfumy

Autor: Olga Filonenko
Źródło: http://www.flickr.com
Zmysł węchu jest bardzo wyczulony, a zapach w szczególny sposób jest w stanie przywoływać wspomnienia, kojarzyć się z konkretnymi etapami życia. Z tego powodu wielu ludzi, szczególnie pań, szuka swojego ulubionego zapachu. Powinno się pamiętać, że w kwestii perfum istnieje niewiele takich, które pasują do wszystkich okazji.

Niektóre aromaty są jednak w takim stopniu uniwersalne, że mogą być wykorzystywane praktycznie zawsze. Większość jednak pasuje na przykład bardziej na wieczór z uwagi na ciężkie nuty zapachowe, inne z kolei dobre są na co dzień, do pracy czy na uczelnię. Profesjonaliści są w stanie także określić, który zapach lepiej nadaje się na określoną porę roku. Zwykłemu człowiekowi taka wiedza jest jednak zazwyczaj zbędna.

Oryginał a imitacjaObecnie nie każdy może sobie pozwolić na oryginalne perfumy. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż produkty najbardziej znanych firm kosztują niekiedy nawet kilkaset złotych. Perfumy – czytaj resztę pod adresem – i wody damskie (Perfumy i wody damskie na ) to ogromna gama zapachów, jednak te najwyższej jakości są i najbardziej kosztowne. Wielu ludzi z tego powodu sięga po perfumy imitujące znane marki. Jest tak niejednokrotnie wówczas, gdy dana osoba przyzwyczai się tak bardzo do danego zapachu, a nie ma pieniędzy na oryginał, że nabywa zapach możliwie podobny. W pomyśle tym jednak jest jedna zasadnicza wada. Niedrogie imitacje perfum cechują się zwykle bardzo małą trwałością efektu. Automatycznie produkty takie są używane częściej, wystarczają więc na krótszy czas.

(ciąg dalszy tego zagadnienia- https://perfumyinspirowane.pl/)Perfumy jako prezentPerfumy to również jeden z najczęściej realizowanych pomysłów na prezent z rozmaitych okazji. Wiele osób było obdarowanych perfumami, które nie przypadły im do gustu. Najlepszym przykładem na to jest przeglądanie internetowych stron zakupowych tuż po świętach. Bardzo wiele osób wówczas próbuje sprzedać nietrafione prezenty, nierzadko w formie perfum. Perfumy i wody męskie (Perfumy i wody męskie – jak również damskie powinno się dawać komuś tylko wówczas, gdy zna się ulubiony zapach tej osoby. Ma się wtedy pewność, że będzie ona zadowolona, a prezent zostanie wykorzystany.