Ciekawy upominek dla dzieciaków – jaką zabawkę wybrać?

W dzisiejszych czasach zabawek dla dzieci jest niezwykle duży. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych produktów, kładąc szczególny nacisk na ich interaktywność.

Częstokroć kłopotliwa może okazać się kwestia ceny, gdyż jeżeli zależy nam na dobrej jakościowo, bezpiecznej a zarazem atrakcyjnej zabawce dla dziecka, to musimy mieć świadomość, iż zapewne będzie ona dosyć kosztowna. Z drugiej strony, jeżeli zainwestujemy w produkt wykonany z trwałych materiałów, możemy się spodziewać, iż będzie on przez dłuższy czas służył maluchowi. Tym, co jednakże najbardziej frustruje w chwili, kiedy już mamy kupić zabawkę dla dziecka, jest rzecz jasna ogromny wybór i konieczność decyzji.
dziecko - tableau

Autor: Kaja Kozłowska
Źródło: http://www.flickr.com

W związku z tym, zanim wybierzemy się do sklepu, dobrze, abyśmy przemyśleli kilka spraw. Przede wszystkim, najistotniejszą rolę odgrywa wiek dziecka. Oczywistym jest, iż co innego podarujmy dziecku rocznemu, a co innego pięciolatkowi. W przypadku maluchów bez wątpienia najlepiej sprawdzą się różnego typu książeczki. Prawda jest taka, iż roczne czy nawet dwuletnie dziecko nie trudno czymkolwiek zainteresować i inwestowanie w drogie, interaktywne zabawki częstokroć może mijać się z celem. Taki maluch jest niezmiernie ciekawy świata, interesują go nawet zwykłe przedmioty życia codziennego, nie wymaga on tak wielu zabawek jak starsze dzieci. Książeczki są dobrym wyborem, ponieważ pobudzają wyobraźnie, sprzyjają nauce mówienia i poznawaniu świata. Tutaj trafnym pomysłem okażą się także różnego rodzaju maskotki, umożliwiające maluchowi wyrażanie emocji.

Jeżeli natomiast chcemy wybrać zabawkę dla starszego dziecka, wówczas istotne są jego płeć oraz zainteresowania. Na przykład jako podarunek dla dziewczynek współcześnie niezwykle popularne są lalki szmaciane oraz różnego typu ręcznie szyte maskotki- . Z jednej strony jest to spowodowane modą na rękodzieło, z drugiej zaś chodzi o rezygnację z plastikowych zabawek dostępnych w sieciowych sklepach na rzecz tych unikatowych, zrobionych specjalnie dla konkretnego dziecka. Jeżeli chodzi natomiast o chłopców, na pewno podobną popularnością cieszą się wszelakie drewniane klocki, samochody czy pociągi. Są to zabawki ekologiczne, pobudzające wyobraźnię i dające wiele opcji zabawy dla dziecka. Co więcej, ich design jest obecnie bardzo ceniony.

Naturalnie równie trafionym prezentem zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca okażą się wszelkiego rodzaju gry planszowe, które z jednej strony rozwijają umysł, z drugiej uczą logicznego myślenia i integracji. Jest także wiele uniwersalnych zabawek, które spodobają się większości dzieci bez względu na płeć. Jeżeli np. naszym wyborem będzie kasa sklepowa zabawka ta na pewno zadowoli i chłopców i dziewczynki, zwłaszcza jeśli w danym momencie akurat uczą się liczyć- .

Wspominane powyżej idee to oczywiście jedynie garstka tego, co znajdziemy w sklepie. Omówione zabawki są w pewien sposób sprawdzone i istnieje duża nadzieja na to, iż decydując się na nie zaspokoimy potrzeby malucha. Jeśli jednak mamy dodatkowe wątpliwości, warto zapytać o pomoc sprzedawcę i rozwiać wszelkie obawy.