Co powinien potrafić mężczyzna?

Golenie to dla mężczyzny bardzo ważna czynność. Dla chłopca jest to następny etap w procesie stawiania się mężczyzną. Praktycznie każdy facet pamięta, z jaką satysfakcją nosił pierwszy wąs. Choć potem mógł zdecydować o goleniu się „na gładko”, ten moment pamiętać musi.

golenie i kremy

Autor: Raymond Bryson
Źródło: http://www.flickr.com

Golenie się to czynność niesamowicie miła, istnieją panowie, którzy uważają tę czynność za jedną z najprzyjemniejszych chwil w trakcie poranka. Z jakiego powodu golenie jest tak miłe? Przede wszystkim przez używane do owej czynności gadżety. Mężczyźni dzielą się na sympatyków elektrycznych maszynek oraz na zwolenników pędzla. Obie metody są aktualnie równie efektywne, a zatem dobór sposobu jest uzależniony tylko od upodobań użytkownika.idź dalej laser ginekologiczny laser ginekologicznyGolenie maszynką na żyletki będzie właściwe dla facetów lubiących dokładność. W owej metodzie nie ma miejsca na omyłki, musimy wykazać się cierpliwością i delikatnością. Tok golenia bowiem to cały, długi obrzęd.

Na początek musimy rozprowadzić przy pomocy odrobiny wody troszkę mydła d​o golenia. Nieodzowny jest należyty pędzelek; najdroższe i najodpowiedniejsze są te zrobione z włosia końskiego bądź borsuczego. W wyższym stopniu ekologiczne usposobieni mężczyźni (bądź po prostu – oszczędni) używają pędzli tańszych, wykonanych z syntetycznego włosia. W ten sposób sympatyczne zwierzęta nie tracą życia. Potem powinniśmy odpowiednio łagodnie używać żyletki. Konieczna tutaj jest daleko idąca ostrożność oraz delikatność, bowiem nazbyt silny nacisk na skórę może powodować zadraśnięcia, które są dosyć bolesne i wyglądają pięknie.

Mężczyzna w garniturze

Autor: Jonas Weckschmied
Źródło: http://www.flickr.com
Perfekcyjne golenie maszynką na żyletki – to znaczy takie gdy nie widać na naszej twarzy zacięć – wymaga czasu. Należy zwyczajnie nabrać biegłości. Po goleniu warto używać wody po goleniu Taylor of bond street jako wykończenie całego rytuału – poniekąd jako wiśnia na torcie. O wiele mniej pracochłonną metodą golenia się jest zastosowanie elektrycznej maszynki. Jej atutem jest to, że przebieg golenia jest jednocześnie typem masażu buzi. Oczywiście i w tym wypadku także zakończeniem będzie zastosowanie ulubionej wody toaletowej Baxter of California. Elegancki dżentelmen “zaczyna się od brody”. Kolejnym krokiem jest przemyślenie stosownej garderoby. Wbrew pozorom dres nie wszędzie pasuje.