Co zakupić na wycieczkę w góry?

Przygotowanie na wycieczkę górską jest bardzo ważne – zmienna i kapryśna pogoda, nagłe spadki temperatury w górach są dość powszechne. Chociaż wycieczka w góry to zdrowa forma spędzania wolnego czasu, to może się źle skończyć, jeśli nieprawidłowo się przygotujemy. Pamiętajmy, dobre buty górskie to mus, mocne plecaki górskie i odzież to następna rzecz.

Jeśli chciałbyś sprawdzić więcej, przeczytaj kluczowy link na zaprezentowany temat. Wskażemy Ci dodatkowe informacje!

góry zimą

Źródło: pl.tripadvisor.com

Plecaki takie powinny być przede wszystkim wygodne i pojemne na tyle, aby spakować w nich nie tylko coś pożywnego, ale i niezbędne przedmioty takie jak latarka, kompas czy polar z długim rękawem.

Zanim jednak pójdziemy na forsowną pieszą eskapadę górską, powinniśmy pomyśleć o kupnie odpowiednich do tego butów. Dobrze dobrane buty trekingowe są wysokie i mają za zadanie strzec kostki przed zaginaniem się . Podłoże buta powinno być odporne, gdyż taka podeszwa chroni naszą stopę przed niewygodą i skaleczeniem ostrymi kamieniami. obuwie powinno być także wodoszczelne. Kupimy je w porządnym sklepie wspinaczkowym. Po zakupie butów trekingowych, należy w nich trochę pochodzić, gdyż pójście na wycieczkę w góry w nowych i nienoszonych butach, może skutkować pojawieniem się męczących obtarć i odcisków, dokuczających w późniejszym podróżowaniu.

Jeśli na wyprawę w góry organizujemy w wakacje, należy pamiętać nie tylko o letnich, ale i cieplejszych ubraniach. Elementami naszego ubioru powinny być ciepły polar, praktyczne materiałowe spodnie i ciepła kurtka Goretex. Zamiast kurtki przeciwdeszczowej dobrze sprawdza się także foliowe ponczo, które chroni nie tylko nas, ale i plecak turystyczny.

Pragniesz poznać także inne podobne artykuły, ale nie masz pewności, gdzie one mogą być? Bez obawy – przeczytaj więcej w tej ofercie.

Na wycieczkę w góry zachwalane jest ubieranie się na cebulkę, jeśli jednak jak wybieramy się do wyjścia, jest ciepło, długi rękaw i długie spodnie powinny być włożone w naszej torbie. Nasze śpiwory natomiast powinny nas strzec przed zbyt zmarznięciem.

Góry z samolotu

Źródło: en.wikipedia.org

Na draśnięcia i odciski warto schować do torby plastry i dobre maści. Warto pamiętać też o termosie lub o kubku termicznym. Jeśli natomiast zamierzamy ekstremalne wspinaczki, konieczne jest, abyśmy sprawdzili pobliski sklep górski. Eksperci powinni dać odpowiednie wskazówki, jaki specjalistyczny sprzęt zapewni nam bezpieczeństwo. Można przeanalizować również zakup batonów energetycznych bądź zwykłej czekolady, aby zapewnić właściwą ilość kalorii naszemu organizmowi podczas nadmiernego wysiłku fizycznego.

Źródło: Rockcentric.pl