Co zamiast zębów, które się wyrwało, czyli przegląd metod na uzupełnienie stanu uzębienia.

Niewłaściwe odżywanie, spora ilość słodyczy i niewłaściwa higiena ust często będą się kończyć powstawaniem ubytków w zębach. Leczone na bieżącą pozwalają z reguły dotrwać takim zębom do późnego wieku, jednak zaniedbania w tej kwestii mogą się skończyć tym, że będzie trzeba zęba usunąć. I nawet utrata jednego zęba może sprawić duże problemy w szczęce.

Przez to, że z jednej strony będzie zęba brakować to mogą się pojawić mniejsze lub większe przechylenia sąsiadujących zębów, o stronie estetycznej nie wspominając. U części osób w wyniku braku kilku zębów mogą się nawet pojawić problemy z językiem, a w skrajnych przypadkach zęby mogą po prostu wypaść. Obecnie nowoczesna dentystyka proponuje parę różnych sposobów na przywrócenie brakującego uzębienia. O tym jakie są możliwości i które z nich da się zastosować w konkretnym przypadku najlepiej może się wypowiedzieć jakiś dobry dentysta (kliknij tutaj) kraków, do którego koniecznie należy pójść, jeżeli się będzie coś w tej kwestii planować.

Aranżacja gabinetu stomatologicznego

Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com/2013/11/05/gabinet-dentystyczny-nowoczesna-aranzacja-wnetrz/

Jeśli chce się, aby nowe zęby były wytrzymałe, trwałe i co najważniejsze praktyczne, to najlepszym rozwiązaniem będą w takim przypadku implanty zębów kraków. Ta nowoczesna technologia polega na tym, że w kości szczęki należy wkręcić specjalne tytanowe wkręty, na których następnie można na trwałe odbudować zęby, których brakuje. Stomatolodzy polecają, żeby o implantach myśleć jak najwcześniej po usunięciu starego zęba – po kilku latach kości w szczęce na tyle zanikają, że aby wstawiany implant (zobacz implanty w krakowie) mógł się odpowiednio trzymać, to może być niezbędna rekonstrukcja kości, co wiązać się będzie ze znacznie większymi kosztami i czasem.

Pamiętać jednak należy że planując implanty zębowe kraków trzeba kompleksowo się przebadać, gdyż zabieg ich wstawienia może spowodować pewne powikłania. W pierwszej kolejności pacjent musi być ogólnie zdrowy, bez żadnych przewlekłych chorób, takich jak nowotwory, cukrzyca czy alergie. Nie powinno się niczego zataić w czasie wywiadu, gdyż zabieg wstawiania wstawienia wiąże się ze znieczuleniem, a w takim przypadku należy zawsze być ostrożnym.