Codzienny jadłospis

Nie ma bardziej nieskalanej miłości, niż miłość do jadła, jak pisał wybitny pisarz George Bernard Shaw. Powinno się zatroszczyć się o zdrowy i smaczny posiłek na co dzień. Za sprawą tego uzyskać można lepsze samopoczucie i niepokoić się w mniejszym stopniu o zdrowie. Osoby, które odżywiają się prawidłowo są szczęśliwsze i rozumują bardziej pozytywnie, jak przekonują psychologowie. Obecnie łatwo jest zarówno o składniki, jak i wyborne przepisy. Serwisy www w postaci tekstowej i filmowej oferują instrukcje prostych i smacznych potraw. Pieczeń po huzarsku, sałatka jajeczna, czy tarta z malinami nie są już wiedzą tajemną posiadaną tylko przez szefów kuchni oraz ambitniejsze panie domu.

obiad

Autor: jeffreyw
Źródło: http://www.flickr.com
Udany dzień zawsze powinno się zacząć od śniadania. Na ten ranny posiłek świetnym rozwiązaniem są jajka. Można je przyrządzać na różne sposoby. Ugotować w różnym stopniu twardości, lub usmażyć z rozmaitymi dodatkami. Dla szerokiej grupy osób jest niespodzianką ile zdaje się być metod na jajecznicę. Można przygotować ją tradycyjnie, czy też jako pulchną smakowitą papkę przyprawioną szczypiorkiem – czytaj tu.

Perfekcyjna jest też czerwona jajecznica z pomidorami. Gdy w trakcie dnia nadchodzi większy głód czas na obiad. Nieraz tradycyjne dania są najlepsze. Nie ma to jak swojski kotlet schabowy, bądź mielony. Wtedy, gdy posiada się większą ilość czasu i ochoty na pichcenie można przygotować kurczę albo usmażyć smaczny stek. Do tego wskazane jest wybrać odpowiednią surówkę. Na talerzu powinien znaleźć się też wypełniacz w postaci ziemniaków, lub ryżu. Świetna będzie również kasza jaglana. Przy poniektórych daniach dobrze w miejsce wymienionych posłużyć się pieczywem. Nie istnieje wszak nic lepszego, niż pachnący winny gulasz zagryziony bagietką.

ciasto

Autor: Global X
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy zapada już zmrok dobrze jest przygotować kolację. Doskonałe wtedy mogą być włoskie pasty. Lżejsze, takie jak aglio e olio popite kieliszkiem dobrego wina stanowią wspaniałe zakończenie dnia. Świetnym rozwiązaniem są również tak cieszące się popularnością kanapki. Warto nieco nad nimi poeksperymentować, żeby stworzyć taki smak, który będzie pasował do osobistych upodobań. Świat kanapek okazuje się być zaskakująco rozległy i aż dziw bierze jak dużo może zmienić domieszka mozarelli, czy roszponki. Nie należy również zapominać o deserach. Czasami na osłodzenie dnia świetnie jest zjeść porcję ulubionych lodów. Do herbaty idealne są ciasteczka, lub porcja kruchego ciasta. Tarta z malinami (zobacz tu), lub pączek z różą też mogą być deserową ozdobą jadłospisu. Możliwości wydaje się dużo, więc każdy ma spore pole do popisu, jeśli chodzi o codzienne jedzenie. Wystarcza ochota oraz nieco wyobraźni, a jedzenie (zobacz kebab rzeszów dowóz ) zamiast banalnym przymusem zostanie istną przygodą.