Coraz bardziej często udajemy się nad polskie morze. Jakiego rodzaju są główne tego powody? Jakie miejscowości powinniśmy polecić?

Każdego roku miasta nadmorskie są bardzo popularne. Lecz nie zawsze tak to wyglądało. Kilka lat temu zdarzało się tak, że dość sporo osób wyjeżdżało do innych krajów zamiast nad Bałtyk, ale teraz, jak się zdaje, znów doceniamy nasze piękne morze.

kwatery w łebie

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje wiele powodów, czemu tak się stało. Na pewno zagrożenia terroryzmem w wielu krajach, przykładowo w Turcji czy krajach Afryki północnej, lecz również coraz bardziej korzystna pogoda – Polska staje się coraz cieplejszym krajem.
Globalne ocieplenie jest faktem i poczuć można to jeżdżąc nad Bałtyk. Jak jeszcze kilka lat temu mieliśmy parę dni z upałem, to aktualnie takich dni jest coraz więcej. Dużą różnicę możemy zobaczyć w stosunku do lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, jak upały występowały niezmiernie rzadko, a obecnie nikogo nie dziwią fale upałów, które występują parę razy w ciągu wakacji.

Jeżeli fascynuje Cię przedstawiany artykuł, odszukaj witrynę (https://www.coraltravel.pl/Bulgaria/Burgas/hotel/DAS-SUNNY-BEACH/6603/40-1407-24FF.html), która opisuje podobne wątki, też będą z pewnością ciekawe.

To iż jeździmy nad Bałtyk ma wiele zalet.

Z jednej strony jest przecież bliżej, jesteśmy we własnym kraju, nie mamy tak więc trudności z komunikacją, wszystko znamy i czujemy się swobodnie. Z drugiej wspieramy polską gospodarkę, bo pieniądze pozostają w naszym kraju. Z pewnością ten trend się utrzyma, szczególnie, że mamy tak wyjątkowe miejscowości, jak Łeba lub Kołobrzeg lub Mielno – .
Mimo to, chyba każdy, kto zbyt późno rezerwował nocleg wie, że jeśli chcemy “zaklepać” wakacje w wybranym przez nas terminie, to powinniśmy się spieszyć.

Np. jeśli kwatery Łeba ma wiele do zaproponowania, lecz tak szybko są wynajmowane, że jak obudzimy się w takim miesiącu jak maj czy raczej w czerwcu to zapewne nie ma szans, że znajdziemy wolne na lipiec czy sierpień. Jeżeli wiec chcemy urlop nad Bałtykiem to musimy się pospieszyć.