Coraz bardziej znaczna popularność sklepów z odzieżą używaną. Dlaczego tak jest? To jedynie przelotna moda czy już stały trend?

Przez jakiś czas sklepy z odzieżą używaną nie mogły cieszyć się za bardzo dużą popularnością. Główne powody takiej sytuacji, to mylne przekonanie, że odzież z tych sklepów jest niskiej jakości, że raczej nie powinniśmy z niej korzystać, ponieważ to jakieś niewiadomego ubrania. Na szczęście dzisiajtaka sytuacja się zmieniła, więc coraz więcej ludzi korzysta z tego typu okazji.

A jest z czego korzystać, ponieważ ciuchy w takich sklepach są unikatowe, a co najważniejsze tanie. I to jest jeden z najistotniejszych powodów dlaczego coraz większa ilość osób korzysta z takich zakupów. Zwiększa się jednocześnie ilość takich sklepów, więc każda hurtownia z odzieżą używaną posiada coraz więcej zamówień.

Jak przyznaliśmy na początku, przez kilka lat odmieniło się postrzeganie tego typu sklepów. Dawniej kupowanie tam było wstydem, w dzisiejszych czasach ludzie z kasą szukają tam naprawdę oryginalnej odzieży. Gdyż istotnie to w secondhandach można wynaleźć rzecz unikatową, prawdziwy oryginał, identycznie, jak na targach staroci możemy znaleźć najprawdziwszy skarb. Nie powinno więc dziwić, że kupowanie w lumpeksach to zwyczajna czynność, natomiast niezwykle ważnym argumentem jest również to, iż można tam zakupić rzecz, jakiej nikt inny nie posiada.

Sylwestrowa kolekcja MOHITO

Autor: LPP SA
Źródło: LPP SA

Jednocześnie, chociaż ilość klientów rośnie, to oczekują oni więcej.

Czy ten tekst jest dla Ciebie interesujący? Jeżeli tak, to wejdź również na pomocne notatki (http://www.dortex.pl/zalando/), które posiadają intrygujące dane – one wciągną Cię całkowicie.

To oznacza, że zdobycie satysfakcji coraz większej grupy klientów nie jest łatwym zadaniem. Powinieneś więc zadbać o towar, lecz też o perfekcyjne warunki do robienia zakupów. Z tego względu Twój sklep musi dorównywać lub nawet prześcigać swoim wyglądem i oryginalnością bardziej znane marki odzieżowe. To już nie są czasy, gdy lumpeks mógł być zlokalizowany w sumie wszędzie, nawet w najbardziej okropnych lokalizacjach. Obecnie nie da się tego zrobić po macoszemu, konieczny jest więc branding marki, ciekawe wnętrze sklepu, nowoczesna witryna, oświetlenie, a co równie istotne najbardziej atrakcyjna ekspozycja towaru.

W ten sposób mamy więc ciekawą sytuację, czyli coraz bardziej atrakcyjne lumpeksy i coraz więcej różnorodnych klientów. Jesteśmy w stanie powiedzieć, że w takim sklepie spotkamy każdą grupę społeczną, od osób nie za bardzo zamożnych po prawdziwych bogaczy. Taki zamożny człowiek bowiem wie, że aby być oryginalnym należy trochę poprzeglądać ciuchów. Jak wiemy, ciuchy w lumpeksachsecond handach są z całego świata, to też zwiększa zakres wyboru.