Czego nie wiemy o karmieniu psów i kotów

Karmienie naszych czworonożnych przyjaciół nie jest łatwe, jedzenie dla ludzi nie zrekompensuje wymagań dotyczących diety naszych pupili a wręcz przeciwnie może im znacznie zaszkodzić. Zwierzaki mieszkające w domach różnią się od swoich nieudomowionych przodków – są bardziej podatne na drobnoustroje, bardziej delikatne oraz wymagają większej troski i pielęgnacji. Różnice mają wpływ również żywienia– sucha karma dla psa nie jest jedynie pokarmem ale i dostarcza kluczowych minerałów, makro i mikroelementów.

Internetowe sklepy zoologiczne (np.

Gdy zaciekawił Cię przedstawiony problem, odwiedź ten link (www.klubtanca.pl/quickstep-taniec/), gdzie znajdziesz dodatkowe info. Pogłęb swoją wiedzę.

zwierzakowo) posiadają ogromny wybór pokarmu dla zwierząt– karmy sypkiej jak i gotowych dań w sosach. Możemy być pewni, że, każdy zwierzak znajdzie tutaj coś dla odpowiedniego– wybór rodzajów jest bowiem niezwykle szeroki- od dań rybnych, przez drób po dziczyznę. Znaczną popularnością darzone są karmy suche dla psów acana, składają się one w większości z wysokobiałkowych składników, co jest niezwykle istotne, ponieważ białko jest podstawowym składnikiem budulcowym mięśni szkieletowych.

Wybierając karmę dla naszych czworonogów musimy zwrócić uwagę również na ich składniki i to dla jakich ras są przeznaczone, inny skład karmy będzie dla psów małych ras, a inne dla kilkunastu kilogramowych, ogromnych hartów lub bernardynów. Purina karmy dla psów uwzględniają wszystkie elementy psiego życia, dbając aby skład karmy uzupełniał niedobory witamin i zaspokajał wszystkie potrzeby żywieniowe czworonogów. Do równie wysokogatunkowych i chętnie wybieranych są karmy dla psów pronature.

Przejdź do artykułu, który umieściliśmy pod podanym linkiem i czytaj więcej zestaw wędkarski karpiowy na ów temat, który najwidoczniej Cię zaciekawił. Nie wahaj się!

koty

Autor: Grzegorz
Źródło: http://www.flickr.com

Karmy funkcjonalne odgrywają bardzo istotną funkcję żywieniową dla tych czworonogów, które są podatne na choroby i często zapadają na schorzenia takie jak na przykład układu moczowego czy układu ruchu. Wymagają one bowiem zwiększonej troski i opieki a karma funkcjonalna pełni w tym wypadku rolę leczniczą. Jej składniki, w zależności od dysfunkcji i schorzenia będzie się różniłi inną ilość składników odżywczych i budulcowych będzie zawierał. W trosce o zdrowie naszych pupili dokonujmy mądrego wyboru pokarmów i troszczmy się o zbilansowanie ich posiłków.