Czemu ludzie tak lubią biżuterię, jakie są jej najczęściej wybierane w sklepach rodzaje.

Biżuteria od wieków obecna jest w naszym życiu, dawniej oprócz samej ozdoby pełniła niekiedy niezwykle istotną rolę symboliczną. Aktualnie jej wybór jest ogromny, podobnie jak ilość sklepów ją oferujących.

Nadal najbardziej ekskluzywna i pożądana jest biżuteria wykonana z metali szlachetnych, to znaczy złota i platyny, a także również szlachetnych kamieni. Najdroższe z nich, to znaczy diamenty, szafiry, rubiny i szmaragdy mogą podnieść koszt ozdoby nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Taka biżuteria sprzedawana jest najczęściej w stylowych salonach jubilerskich , w których od samego oglądania można dostać zawrotów głowy.

biżuteria, kosztowności

Autor: info-graz
Źródło: http://www.flickr.com

W zwykłych sklepach z biżuterią złoto i platyna również będą do kupienia, ale dużo będzie również ozdób ze srebra, z kolei jeśli chodzi o dodatki, to do wyboru będzie dużo rozmaitych kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Chętnie kupowany w ostatnim czasie jest bursztyn, zarówno sam, jak i w połączeniu ze złotem albo srebrem. Bursztynowa biżuteria nie jest bardzo droga, a równocześnie bardzo ładnie wygląda i kobiety uwielbiają ją zakładać.

Następną grupą błyskotek, oferowaną w bardzo dużych ilościach w wielu sklepach, jest biżuteria http://www.olenkaphu.pl/ sztuczna. Nie wymaga się od niej zbyt dużej jakości, jak sama jej nazwa wskazuje, robiona jest najczęściej ze sztucznych kamyków, tanich metali i plastiku. Jednak czasami mogą się wśród niej zdarzyć naprawdę interesujące wzory, a niezaprzeczalnym jej plusem są niewysokie ceny. Tego typu biżuteria hurt w sporej liczbie oferowana jest między innymi w serwisach aukcyjnych, i cieszy się tam bardzo dużym powodzeniem- .

biżuteria, kryształ

Autor: Swarovski® Elements
Źródło: Swarovski® Elements
Nie można także zapomnieć o biżuterii, jaka także jest bardzo chętnie kupowana przez kobiety ceniące sobie styl i oryginalność. Mowa mianowicie tu będzie o biżuterii ręcznie robionej, jaka w ostatnim czasie zdobywa rekordy popularności. Niezaprzeczalnym jej plusem jest niepowtarzalność i oryginalność. Osoby, które zajmują się jej tworzeniem sięgają niekiedy po różne mniej typowe materiały i surowce, miedzy innymi koraliki, kamienie czy drewno.