Czerń i biel – polecane połączenie

sukienka

Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature
Bez mrugnięcia okiem można zadeklarować, iż złączenie białego z czarnym nigdy nie wyjdzie z mody. Człowiek kocha czerpać inspiracje z natury i chociaż prócz zebry, ciężko znaleźć w niej takie zestawienie kolorów, to należy powiedzieć, że jest w nim coś naturalnego, delikatnego oraz eleganckiego.

Żywo pasjonuje Cię rozpatrywana w tym artykule problematyka? Jeśli tak, to ponadto kliknij ten link i zdobądź cenne informacje.

Przez lata złączenie tych dwóch kolorów zostało na stałe w modzie.

Biało-czarne ubrania posiada w swej ofercie sporo firm, od tych najbardziej wyszukanych jak na przykład ubrania Chanel, po te bardziej pospolite jak na przykład ubrania Reserved. Złączenie tych kolorów bez dodawania, żadnej dodatkowej barwy jest wyrazem dobrego gustu i dodatkowo też może mówić o zasobności naszego konta w banku. Już wieku temu w naukach społecznych zwrócono bowiem uwagę na fakt, że czerń i biel to kolory biznesu, powiązane z bogactwem. Bieda natomiast w wielu miejscach świata lubi wyrażać się znacznie bardziej szeroką paletą barw. Na dowód tego wystarczy obejrzeć program przyrodniczy dedykowany mieszkańcom trzeciego świata, a z pewnością wyciągniemy bardzo podobne wnioski.

W sklepie Reserved można znaleźć wiele ciuchów wpisujących się w ten biało-czarny, klasyczny trend. Wiele z nich, wykorzystuje go bezpośrednio poprzez połączenie materiałów właśnie w tych kolorach. Sukienki Reserved to świetny przykład. Jest pełno modeli, które oprócz proporcjonalnego połączenia tych kolorów, wykorzystuje też takie zabiegi jak lamowanie, kołnierzyki lub wstawki. Czarna suknia z lamówkami w kolorze białym to świetna propozycja na przykład dla Pań które na co dzień pracują w biurze.

Rzecz jasna nie jest powiedziane, że opisywany duet kolorów powinien być wykorzystany w ramach jednej konkretnej rzeczy. Dokładnie taki sam efekt, można uzyskać też przy połączeniu takich rzeczy – czarne spodnie Reserved z bluzką w kolorze białym, albo też białą sukienkę z żakietem koloru czarnego. Wybranie takiego zabiegu może okazać się dużo praktyczniejsze, gdyż w przypadku, gdy będziemy musieli wyglądać bardziej oficjalnie, pozostaniemy w czarno-białej tonacji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by potem czarną lub białą sukienkę złączyć z innymi kolorami, tworząc zupełnie nowy look.