Częste problemy z biorą się z niewiedzy. Odkryj, jak możesz zatroszczyć się o swoją skórę.

Pierwszy zarost jest wielkim doświadczeniem dla każdego chłopca. To rodzaj inicjacji. Młodzieniec staje się mężczyzną. Ale często dzieje się tak, że po niedługim czasie okazuje się, iż golenie, może powodować niemało kłopotów. Dowiedz się, jak im zaradzić.

Pierwsza sprawa – podrażnienia

mężczyzna podczas golenia

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z głównych zmartwień każdego mężczyzny są podrażnienia skóry.W dzisiejszych czasach, żeby ogolić zarost, mężczyźni najczęściej posługują się golarkami elektrycznymi lub maszynkami, które posiadają wymienne ostrza. Są także maszynki jednorazowe, które idealnie sprawdzają się podczas urlopu. Każdy mężczyzna ma inny rodzaj zarostu. Jedni posiadają lekki zarost, inni na odwrót, muszą golić się częściej, ze względu na gęsty zarost (zobacz tutaj drharris). Wiadomo jest to, iż słaby zarost, można zgolić prostą maszynką. Kłopot pojawia się,kiedy mamy mocny zarost i nasz włos jest twardy. Wtedy trzeba posłużyć się lepszym sprzętem. Dodatkowo przed przystąpieniem do golenia twardego zarostu, powinniśmy dobrze zmiękczyć włos. W tym celu, możemy użyć mydła, pianki lub kremu do golenia. Często kosmetyki, których używamy do golenia, powodują nieprzyjemne podrażnienia albo uczulenie.

Czy poruszona w tym wpisie sprawa nie przyciągnęła Twej uwagi? Jeżeli tak, to dodatkowo kliknij ten link – szczerze zalecamy tą treść (https://fabrykaoptyka.pl/produkty/dla-mezczyzn/okulary-przeciwsloneczne-korekcyjne-meskie/).

Powód? Twoja skóra może źle tolerować dany kosmetyk. Z tego powodu tak szalenie ważne jest testowanie różnych preparatów. Jeśli jednak, mimo używania różnych kosmetyków, wykazane dolegliwości nie miną, trzeba obligatoryjnie zarejestrować się do lekarza. Polecamy truefitt&hill

Zapalenie mieszków włosowych

Kolejnym problemem związanym z goleniem jest zapalenie mieszków włosowych. Wskazaną dolegliwość wywołują bakterie gram-ujemne tudzież gronowce. Zmiany chorobowe są często dostrzegane na policzkach i szyi. Powierzchniowe zmiany nie są groźne i zwykle szybko mijają. Duży kłopot pojawia się, kiedy mamy do czynienia z zapaleniem całego mieszka włosowego. Wtedy to na naszej twarzy występują krostki, które podchodzą ropą. W takiej sytuacji golenie jest znacznie utrudnione. Powinieneś wiedzieć, że krostki, które często są zanieczyszczane brudnymi palcami, mogą przekształcić się nawet w czyraki. Z tego powodu nie możesz ich wyciskać. Trzeba je tylko przemywać płynem odkażającym. Dobre jest w tej sytuacji, przerwanie golenia, choćby na kilka dni. Nasza skóra musi wtedy odetchnąć.

Czy zapalenie mieszków włosowych pozostawia blizny? Nie musisz się martwić. Zapalenie mieszków włosowych nie powinno pozostawiać śladu w postaci blizn. Jednak w chwili, gdy gojenie się przedłuża należy pójść do lekarza. Całkiem możliwe jest, iż przepisze nam antybiotyk. Dlaczego tak ważna jest wizyta lekarska? Z tego powodu, że przewlekłe zapalenie mieszków włosowych jest już poważną chorobą, podczas której tworzą się duże, twarde plamy, które po zakończonym leczeniu pozostawiają nieestetyczny ślad w postaci blizn na twarzy .

Golenie to niezła sztuka. Pamiętaj, kiedy nabierzesz w nim wprawy, każde spotkanie z golarką będzie proste i przyjemne.