Czy da się efektywnie wyprostować włosy?

Aktualna moda na proste włosy skutkuje tym, iż wiele osób postanawia zakupić prostownice do włosów, które pozwalają na samodzielne i codzienne modelowanie fryzury we własnej łazience. Przy wyborze prostownicy należy jednak rozważyć czy nie pogorszy stanu ona zbytnio włosów.

Powłoka prostownicy ma za zadanie ustrzec nasze włosy przed wysoką temperaturą. Gatunek powłoki prostownic na lokikoki dostosowywany jest do grubości włosów.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Wadliwa jakość prostownicy może nie tylkobyć przyczyną uszkodzenia struktury naszych włosów, ale i uniemożliwić długotrwałe prostowanie. Gdy włosy mają podatność do falowania, lakier do włosów po prostowaniu może służyć jako utrwalacz. Lakier do włosów powinien być rozprzestrzeniany równomiernie oraz w niezbyt dużej ilości, żeby włosy za bardzo się nie zlepiły.Istotna jest także suszarka do włosów.

Lakier do włosów może zastąpić pianka, guma bądź odpowiedni żel utwardzający. pianki do włosów nie powodują zbytniej ciężkości włosów, pozwalając na zachowanie sprężystości włosa. Żel często pozwala na układanie i nabłyszczanie bardzo krótkich bądź krótkich uczesań. Guma modelująca natomiast nie wysycha zbyt momentalnie, gwarantując układanie misternych fryzur. Na rynku znajdują się również szampony i odżywki, sprzyjające prostowaniu się włosów. Co więcej, stosowanie specjalistycznych odżywek i szamponów regenerujących może skutkować tym, iż nasze włosy mimo używania prostownicy, będą piękne i niezniszczone. Można zastosować również balsamy hegron regenerujące bądź wzmacniające strukturę włosa.

Stosując suszarki do włosów i grzebienia można również wyprostować odrobinę falujące i przed chwiląumyte włosy. Taki sposób układania włosów nie musi być jednak koniecznie efektywny. W dodatku należy przeanalizować, że im bardziej nasze włosy się kręcą i falują, tym efektywniejszego utrwalacza trzeba użyć.

Czy zszokował Cię ten tekst? Aby poznać zagadnienie kliknij tu i poznaj więcej szczegółów (https://www.dermamed.com.pl/oferta/laser-frakcyjny-fraxel-restore) – na pewno będą dla Ciebie zaskakująco interesujące.

Skuteczne wyprostowanie włosów jest jednak krótkotrwałe, gdyż na drugi dzień zazwyczaj skutków prostowania już nie widać.

Codzienne prostowanie oraz jednoczesne stosowanie farby do włosów color touch może przyczynić się do tego, iż nasze włosy stracą nie tylko swoją piękno, ale i zdrowie. Jeśli farbujemy włosy, należy wybrać farbę bądź szampon koloryzujący przyjazny włosom. Londa farby i olejek arganowy zapewniają nie tylko błyszczący kolor czy długotrwały efekt, ale zaliczane są do specjalistycznych kosmetyków fryzjerskich. Czasami powinno się dać jednak włosom odetchnąć, bowiem codzienne prostowanie włosów nie sprzyja ich dobrej sprawności.