Czy rękodzieła zrobione z drewna są najlepszym pomysłem na biznes?

Drobnym i małym przedsiębiorcom jest coraz trudniej na krajowym rynku. Kryzys przybiera na sile w kraju i poza jego obszarem. Toteż coraz trudniej jest przetrwać na rynku. Wiele biznesów upada. Pracownicy etatowi tracą zatrudnienie. Teraz znalezienie zajęcia jest coraz trudniejsze. Skoro ciężko jest odszukać zajęcie, to może powinno się zastanowić się nad własnym biznesem?

drewno

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Rękodzieła drewniane niegdyś cieszyły się dość dużą popularnością – ciekawa strona. Jednak wraz z unowocześnieniem urządzeń, rozpoczęto masowo wytwarzać wyroby z drewna. Następnie szły one do ogromnych centrów handlowych, gdzie cieszyły się dużą popularnością. Nabywców zachęcała przede wszystkim niewielka cena, ponieważ ogromne jednostki handlowe nabywające wyroby w dużych ilościach, pozwalały sobie na mocne obniżenie cen. Na co nie mogli sobie pozwolić drobni, rodzimi sprzedawcy.

Otwarły się granice dla sprowadzania towaru ze wschodu. Tanie i nierzadko tandetne produkty zalały rynek. Jednak ostatnio można zauważyć zmianę upodobań nabywców. Teraz do ich łaski znowu powróciły wyroby rodzimych producentów. Klienci mają już dość ściąganej z zagranicy tandety. Chcą kupić wyroby drewniane, które byłyby nietuzinkowe i robione z pomysłem. Toteż w rękodziele drewnianym powstała szansa zarabiania. Lokalni artyści mogą znowu zagwarantować swoje ciekawe produkty.

drewno

Autor: Maciek Krol
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście droga od hobby (sklep internetowy z wiatrówkami) do biznesu przynoszącego stały dochód jest trudna. Kto zatem może zajmować się rękodziełem drewnianym?

Chcąc rozpocząć przygodę z pracą w drewnie trzeba przede wszystkim mieć pasję. Jeśli kocha się to co się robi, to pewnie prościej jest odnieść sukces. Oprócz tego trzeba mieć talent do pracy artystycznej. Nie każdy ma niezbędne uzdolnienia. Oczywiście talent jest wyłącznie początkiem, gdyż trzeba wiele trudu, by uzyskać biegłość w fachu. Niezbędna jest również cierpliwość, bo zajęcie twórcze jest niezwykle ciężkim zajęciem. Dzięki rozwojowi sieci jest możliwym zaprezentowanie swoich dokonań. Można oprócz własnej strony w języku rodzimym postarać się także o jej anglojęzyczny odpowiednik.