Czy stylowe obuwie muszą być niekomfortowe? Wiadomo, że nie! Trzeba jednak zwracać uwagę na pewne kwestie

Dobrej jakości obuwie wykonane ze skóry powinno nie tylko elegancko wyglądać, ale również gwarantować znaczny komfort. Z kolei, gdy poszukujemy eleganckich, klasycznych butów do garnituru lub do stroju biznesowego, zazwyczaj zdajemy sobie sprawę, że nie będą zbyt komfortowe. Zazwyczaj możemy założyć, że będziemy w nich chodzić całkiem rzadko. Po pracy od razu “przesiadamy się” w końcu na buty sportowe lub trekkingowe. Czy rzeczywiście scenariusz zawsze musi być identyczny?

Buty męskie

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com
Zamiennikiem jest sklejone obuwie typu “high-tech”, wykonane z syntetycznych materiałów, które według producentów potrafią nam zapewnić najwyższy sposób użytkowania. Niestety, zdajemy sobie sprawę, że te cuda techniki czasami (i w pewnych warunkach) szybko mogą stracić swoje właściwości – kto np. przechadzał się po rosie w butach wyposażonych w membranę dobrze wie, o co chodzi.

co więcej, syntetyczne materiały nie zagwarantują tego rodzaju poczucia wygody naszym stopom, jakie mamy okazję odczuwać, nosząc buty ze skór naturalnych. Najważniejszym aspektem podczas zakupów jest dobór dobrego kształtu i rozmiaru butów.specjalny sklep obuwniczy powinien zapewnić odpowiednią radę w tym zakresie.

Czyżby jakiś komentarz z witryny Cię poruszył? Masz chęć na to odpisać? Namawiamy Cię do tego z radością. Oczekujemy na Ciebie!

Każdy w końcu posiada inny kształt stopy, nawet prawa i lewa stopa mogą się zupełnie od siebie różnić. Więcej w temacie tutaj: .

Buty męskie

Autor: Hugo Chisholm
Źródło: http://www.flickr.com
W dobrym sklepie na samym początku kontrolowana powinna być konstrukcja stopy, kształt i podbicie. Na tej podstawie tylko można zaproponować kopyto o odpowiedniej tęgości i rozmiarze. W zwykłych sklepach z butami obuwie mają zwykle jedną, określoną tęgość, co nie dla każdego jest dobrym rozwiązaniem. Jeżeli weźmiemy źle dobrane buty, w złej| szerokości i rozmiarze, wykonane ze sztucznych materiałów, mamy okazję narazić się na nieprzyjemne problemy zdrowotne: nie tylko odciski, otarte pięty, pęcherze, ale też – w dłuższej perspektywie – płaskostopie, halluksy, czy bóle kolan i kręgosłupa. Sprawdź ciekawe oferty: buty męskie białystok.

Kolejnym sposobem dobierania wygodnych butów jest znalezienie odpowiedniej długości, szerokości oraz kształtu doskonałego dla określonej stopy. Niestety, także i te kwestie nie zawsze są możliwe do spełnienia, gdy zakupy robimy w zwykłych sklepach z butami.Nie zapominaj piękne,stylowe modne buty męskie mogą być wygodne. Opłaca się jednak kupić je na spokojnie w odpowiednim sklepie, który dopasuje je dla nas idealnie.