Czy trzeba kupić własne kajaki

Osoby, które miały okazję być na spływie kajakowym dobrze wiedzą, że nie musimy mieć własnych kajaków. Zresztą prawda jest taka, że niewielka liczba osób ma w domu kajak. Nie jest to w naszym kraju tak popularny sprzęt jak rower. Oczywiście są ludzie, którzy mają własne kajaki.

Ale są to osoby, które organizują spływy kajakowe albo po prostu uwielbiają pływanie na kajakach i często sami jadą nad rzekę z kajakiem. Dla osób, które nie mają kajaka a chciałyby popływać muszą wypożyczyć kajaki. Wszystkie z wypożyczalnia kajaków poza samym kajakiem ma też kapoki. Oczywiście za wypożyczenie kajaku należy się opłata. W niektórych wypożyczalniach kamizelkę dostaje się w komplecie z kajakiem w innych za kapok konieczna będzie dopłata. Ale rzeczywistość jest taka, że bez kapoka nie powinniśmy wsiadać do kajaku. I nie ma żadnego znaczenia, czy umie się pływać, czy nie. Najważniejsze jest bezpieczeństwo. A kiedy my sami wsiadający do kajaku o nie, nie zadbamy to nikt za nas tego nie zrobi.

A może by tak postawić na…
Bywa, że mamy okazje zobaczyć w telewizji ludzi, którzy pasjonują się pływaniem wyczynowym, dajmy na to takie kajakarstwo górskie, to niesamowita przeprawa przez naturę. Jednak, jeżeli chodzi o kajaki to wcale nie musi być aż tak ekstremalnie, może być też o niebo spokojniej. Jeśli wybierzemy się na spływ kajakowy rzeką, której nurt nie jest rwący, to na pewno uda nam się zaobserwować niepowtarzalne widoki. Na pewno będzie to nas kosztowało trochę wysiłku, wiadomo trzeba popracować rękami, ale naprawdę warto. Jeżeli jeszcze nigdy nie siedzieliśmy w kajaku. To powinniśmy szybko to zmienić.

rzeka

Autor: Szymon Nitka
Źródło: www.flickr.com

Dobrze zwołać kilku znajomych i pomknąć na na spływy kajakowe. A jeżeli akurat żaden nie jest organizowany w pobliżu to samemu warto pojechać do wypożyczalni i w kilka osób po prostu popłynąć gdzieś na kajakach.

Spodobał Ci się ten tekst? Zatem czytaj tu (http://artykulyreligijne.pl/obrazy-z-matka-boza), co chcesz na następnej witrynie, którą z pasją dla Ciebie przygotowaliśmy.

Jest wiele tras na mniejszych i większych polskich rzekach, które będą nadawały się do pływania kajakiem.

Wystarczy poszperać w Internecie i dowiemy się gdzie u nas w okolicy najlepiej oddać się tej przyjemności. A jeżeli nic nie znajdziemy, to możemy zostać pionierami na naszej rzece. Ale najważniejsze to nie zapominać o swoim bezpieczeństwie. Warto porozmawiać z kimś, kto dobrze zna okoliczne wodny, bo zawsze może dać sporo cennych wskazówek i musimy wziąć ze sobą kamizelki ratunkowe. Powinniśmy też zrezygnować nawet z symbolicznego piwka, szczególnie, gdy jest naprawdę gorąco. W trudnych sytuacjach nawet małe piwo będzie zagrożeniem.