Czy wygodnie jest korzystać z brzytwy do golenia? Jaką wybrać, żeby była jak najlepsza?

Dobrych parę lat wstecz nikt nie myślał, że brzytwy znów będą tak bardzo popularne jak teraz. Być może u nas aż tego tak bardzo nie widzimy, lecz już przykładowo w krajach zachodnich taka informacja już nikogo nie zaskakuje.

Brzytwa

Autor: Francis Storr
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy zadają sobie pytanie, czy warto właściwie eksperymentować z tym narzędziem, ponieważ to tak na prawdę ma związek ze sporymi kosztami, a jednocześnie musimy uczyć się zupełnie nieznanych technik golenia. Przy tym czynność tego typu golenia zajmuje również więcej czasu aniżeli normalne golenie. Innym pytaniem zostaje kwestia, gdzie kupić brzytwę ? Dla tych, którzy poważnie myślą nad kupnem brzytwy ważne będą podstawowe informacje o takiej technice golenia.

Jeżeli niesamowicie zajmuje Cię opisywana w tym artykule kwestia, to ponadto zobacz ofertę w serwisie. Na pewno odnajdziesz tam coś interesującego dla siebie.

Gdy już uda się przebrnąć przez wiele informacji to można zacząć się przymierzać do kupna potrzebnych rzeczy.

Najważniejsza rzecz to oczywiście brzytwa, dobrze jest wybrać taką lepsze, ponieważ dają jakość, jak derby extra albo maszynki edwin jagger . Następne rzeczy to pasek ze skory do polerowania, pędzel do wyrabiania piany oraz mydło albo krem do golenia. Różnego rodzaju pianki oraz żele najkorzystniej wyrzucić, ponieważ bardziej szkodzą aniżeli pomagają. Ważne jest by znać cechy brzytew, ponieważ każdy detal ma wpływ na komfort golenia.

Brzytwy mają różne szerokości, wklęsłość, ale również różnorakie typu czubków, jak francuski albo fryzjerski. Mogą się też różnić kształtem szyjki, stabilizatora albo profilem ostrza. Dobre na początek są ostrza o szerokości 5/8 czy 6/8 cala i okrągłym końcu. Reszta to już bardziej detale, nie są tak ważne, a zależą głównie od naszych upodobań, lub też tego co dostaniemy w dobrej cenie. Innym istotnym elementem jest pas do ostrzenia brzytwy.

Jest niezbędny, aby za każdym razem doostrzyć ją przed goleniem.

Ten wpis wydał Ci się ciekawy? Masz chęć na kolejne opisy? Zatem nie wahaj się i kliknij po więcej w poniższy link.

Dzięki temu można zachować w dobrym stanie nasz przyrząd do golenia. Pasy zakupić można w różnych cenach i mogą być wykonane z rożnych materiałów. Bardzo popularne są skórzane, lecz dobrze jest też sprawdzić parciane i denimowe. Tego typu pas można również wykonać samemu. Trzeba przede wszystkim odszukać informacji o niezbędnych właściwościach skórzanych materiałów, zakupić najlepszy materiał i dobrze o wykończyć.