Co to jest ajurweda? Jak takiego typu kosmetyki wpływają na naszą urodę? Co warto wiedzieć?

Ajurweda jest to bardzo stary, ponieważ liczący ponad 5000 lat system leczniczy. Pochodzi z Indii, a nazwa została zaczerpnięta od słów ajus/ajur, jakie oznaczają życie, veda natomiast to wiedza. Jest to rzeczywiście wiedza o życiu, gdyż nie obejmuje tylko leczenia chorób, ale tworzy system filozoficzny, który odnosi się do niemal każdego aspektu życia.

Ajurweda wywodzi się z przekonania, iż każda rzecz, która istnieje we wszechświecie, powstała z 5 potężnych żywiołów, czyli ziemi, ognia, wody, przestrzeni i wiatru. Dzięki połączeniu tych żywiołów tworzą się trzy podstawowe typy energii biologicznej, co oznacza dosze . Każda dosza odznacza się innymi funkcjami i charakterystycznymi cechami, każdy człowiek zaś jest unikalną i wyjątkową kombinacją doszy. Każda z osób wymaga wyjątkowej pielęgnacji, z pewnością zapewniają to kosmetyki ajurwedyjskie.

naturalne kosmetyki do ciała

Autor: TIM HOGGARTH
Źródło: http://www.flickr.com

Niezbędne jest nawilżanie. Suche włosy i skóra będzie bardzo zadbana przy pomocy olejowej pielęgnacji wzbogaconej o składniki nawilżające, takiego rodzaju jak aloes czy kwas hialuronowy. Używanie odpowiednich olejków na twarz i włosy bardzo dobrze nawilży i zwiększy elastyczność, jednocześnie nadając blask. Właściwe kremy odżywiają skórę nadając jej naturalny, zdrowy kolor. Każda skóra, zwłaszcza zestresowana, jest podatna na zaczerwienienia oraz zmarszczki. Najlepsza więc będzie dla niej kuracja łagodząca i wzmacniająca, najbardziej tego rodzaju, w której używa się naturalne roślinne wyciągu. Różne rodzaje kosmetyków ajurwedyjskich gwarantują komfort wrażliwej i zmęczonej skórze. Dla skóry przetłuszczonej z wypryskami najlepsze będzie delikatne złuszczenie, niezbędne w tym staną się produkty ziołowe. Więcej info: kliknij tutaj

Najlepsze składniki to kurkuma, cytryna czy olejek z drzewa herbacianego. Interesującym rozwiązaniem będzie faktycznie aloesowy krem do twarzy oraz ciała. Do regularnego zaś używania świetna będzie maseczka z ziół do zanieczyszczonej skóry.

Czy ten artykuł Ci się podoba? Jeśli tak, to aby uzyskać podobne dane na omawiany wątek, spójrz na informacje (http://www.englander.com.pl/karboksyterapia-wroclaw/), one na pewno też przyciągną Twój wzrok.

Dla tłustej skóry także najbardziej korzystne będą olejki, przykładowo lekki olejek z różowym lotosem, jaki będzie ograniczać produkcję sebum oraz jednocześnie odżywi skórę. Najkorzystniej zaopatrywać się w takie kosmetyki w profesjonalnych sklepach, tak więc jak pragniemy kupić kosmetyki ajurwedyjskie przez Internet, co będzie najlepszym wyborem.