Czym jest oraz kiedy jest potrzebne leczenie kanałowe zębów?

Endodoncja jest to dziedzina stomatologii zajmująca się oceną, prewencją jak też kuracją chorób tkanek leżących w środku zęba a także tkanek okołowierzchołkowych, czyli okrywających wierzchołek korzenia zęba.
To jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi odontologii.

suplement

Autor: BRAUN

Dzięki kanałowemu leczeniu możliwe staje się współcześnie ocalenie ząbka przed jego usunięciem oraz wieloletnie utrzymanie go w jamie ustnej. Leczenie endodontyczne jest niezbędne w sytuacji gdy miazga zębowa, czyli nerw jak też naczynia krwionośne w środku ząbka znajdą się w stanie nieodwracalnego zapalenia. Częstą przyczyną takiego stanu będzie nieleczona czy też nieprawidłowo leczona próchnica. Głównym objawem jest wtenczas chroniczny, nasilający się ból ząbka. Rychłe rozpoznanie oraz należycie prędko rozpoczęte Leczenie kanałowe pod mikroskopem Wrocław pozwoli wykluczyć dolegliwości bólowe przy zachowaniu ząbka.
Leczenie (https://alkater.pl/) kanałowe jest konieczne też we wszystkich przypadkach martwicy miazgi, co nie zawsze musi mieć związek z próchnicą, może także być następstwem urazu ząbka. Kanałowe leczenie jest też opcją dla wyeliminowania zęba w przypadkach rozwoju bakterii beztlenowych i zaawansowanych wypadków zapaleń tkanek otaczających wierzchołek korzenia zębów. Leczenie kanałowe może być pierwotne czy też wtórne. Pierwotne leczenie jest to leczenie ząbka, jaki nigdy w przeszłości nie był kanałowo leczony, wtórne leczenie to powtórne leczenie kanałowe, „re- endodoncja”.

Ponowne leczenie kanałowe przeprowadza się kiedy leczenie pierwotne nie przyniosło pożądanego efektu, kiedy zostało nieprawidłowo przeprowadzone, kanały nie zostały prawidłowo wypełnione na całkowitej długości.