Idealny prezent – jak go dobrać?

Prezenty – jedni z nas wolą je ofiarowywać, inni wolą otrzymywać. Od czasu do czasu jednak każdy z nas sprawuje drobne podarunki najbliższym osobom. Urodziny, imieniny, święta, rocznice – okoliczności do tego jest rzecz jasna sporo. Ofiarowując prezent, możemy komuś pokazać, jak bardzo jest dla nas ważny, że wiele dla nas znaczy, że bardzo jesteśmy mu za rozmaite rzeczy wdzięczni. Często natomiast, pomimo najlepszych i najszczerszych chęci, właściwy dobór prezentu staje się problematyczny. Dzieje się tak szczególnie wówczas, gdy znamy już tę osobę od dłuższego czasu i już wiele razy zdążyliśmy ją czymś obdarować. W końcu za każdym następnym razem trudniej jest wymyślić coś pożytecznego, ładnego i oryginalnego w sobie samym.Czym się zatem kierować przy zakupie prezentu? Najlepiej gustem i upodobaniami obdarowywanej osoby, adresata. W końcu sami go dobrze znamy i mamy świadomość, co sprawi mu radość. Każdy z nas ma zwykle jakieś swoje hobby, jakieś marzenia, każdy ma coś, z czego bardzo by się ucieszył Kobiety chociażby zazwyczaj są uszczęśliwione, gdy dostaną część garderoby bądź ulubione kosmetyki – generalnie różne przedmioty, które pomogą im zadbać o swoją urodę bądź ją zaakcentować (dowiedz się więcej). I nie ma tu znaczenia to, że mają już cała kolekcję ubrań albo całą szafkę kosmetyków.

zabawki

Autor: Tim Walker
Źródło: http://www.flickr.com

Mężczyźni natomiast zwykle lubią otrzymywać drobiazgi związane z ich hobby, ich pasjami. A bywają one bardzo różne. Jedni przecież przepadają za sportem, a inni dla odmiany lubią zbierać zabawki z prl. Nawet jeśli uważamy, że to strata pieniędzy, że hobby danej osoby jest śmieszne czy dziecinne, w momencie wybierania upominku warto skupić się właśnie na jej hobby (pozyskaj dodatkowe informacje). Przecież nie chodzi tu o naszą radość, ale o adresata. Co więc możemy kupić?

Jeśli nasz ojciec, mąż (poradnia małżeńska wrocław) czy brat jest fanem kina, odwiedźmy jak najszybciej sklep z filmami DVD. Jeśli uprawia on jakiś sport – podarujmy my jeden z elementów wyposażenia lub stroju do danej dyscypliny. Jeżeli uwielbia motoryzację – świetny będzie jakiś element do samochodu. Czasem pójdzie łatwo, a czasem trzeba będzie trochę się namęczyć, nim w końcu coś znajdziemy. Jednak szczery uśmiech i radość w oczach obdarowywanej osoby na pewno wszystkie trudy nam wynagrodzi.