Dbaj o kondycję cały rok

suplementy diety

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse

Jeśli sporo ćwiczymy, budujemy muskulaturę, rzeźbimy ciało musimy bardzo zwracać uwagę na to co i jak jemy. Niezwykle istotne jest to, żeby dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. niezwykle istotne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Węglowodany są podstawowym źródłem energii w ciele ludzkim, więc powinny stanowić około 60-70 procent naszej diety. Na drugim miejscu znajdują się białka, konieczne do budowy mięśni, tworzenia odporności i wielu innych procesów. Na koniec mamy tłuszcze także konieczne na przykład do rozpuszczania niektórych witamin a także właściwego funkcjonowania neuronów. Każdy z wymienionych składników jest nam konieczny, więc każda dieta eliminująca albo znacznie ograniczająca którykolwiek z nich z zasady nie jest zdrowa.

Astaksantyna w kapsułkach

Autor: http://sxc,hu
Źródło: http://sxc,hu

Gdy pragniemy rozbudować mięśnie, prawdopodobnie chcielibyśmy wyniki ujrzeć jak najszybciej. W tej sytuacji dobrze jest pomyśleć o odżywkach dla kulturystów. Należy jednak stosować je z umiarem, absolutnie nie przekraczać zalecanej dawki, a najlepiej robić to po konsultacji z lekarzem. (Reklama: najlepsze cwiczenia na odchudzanie). Nie zapomnijmy przed rozpoczęciem brania jakichkolwiek odżywek i środków wspomagających wykonać proste badania krwi i moczu. Jeśli wszystkie będą w normie możemy udać się po zakupy.

Jeśli naprawdę masz zamiar bardziej poznać takie zagadnienie, kliknij dodatkowo ten link i zdobądź cenne info (http://wolniodschematu.pl/psychoterapia-dla-par/)! Ono na pewno będzie dla Ciebie pomocne.

Najpopularniejszą odżywką jest kreatyna. W sklepach występuje pod różnymi etykietami, zwykle creatine lub tego typu. Kreatyna jest podstawowym przekaźnikiem energii w tkance mięśniowej i wspiera ich pracę. Powinniśmy zwrócić uwagę również na aminokwasy BCAA, tak zwane aminokwasy rozgałęzione. (Reklama: przykładowy trening obwodowy). Odżywki takiego rodzaju są stosunkowo łatwo dostępne a ich największą zaletą jest poprawianie ogólnej kondycji. Działanie mięśni wspomaga również tlenek azotu (nitric oxide), którego działanie opiera się na zwiększeniu mięśniowego przepływu krwi oraz dostępności tlenu.

Algi w tabletkach

Autor: Vitana
Źródło: Vitana

Ostrożnie jednak ze używaniem. Wszelkiego rodzaju schorzenia powiązane z ciśnieniem krwi nie pozwalają na stosowanie tego rodzaju środków. Należy uważać też na rozpowszechniony dodatek znany jako tribulus lub tribulis. To naturalnego pochodzenia roślinny testosteron. Zapewnia szybszy rozwój tkanki mięśniowej, lecz należy uważać by go nie przedawkować.

Wszystko jest dla ludzi, wszelkie odżywki dopuszczone do sprzedawania także, jednak istnieją osoby, które stosują je absolutnie bez żadnego pomyślunku. Faszerują się wszystkim co wpadnie im w ręce, a to kończy się zazwyczaj schorzeniami serca, układu krwionośnego, a w niektórych przypadkach nawet śmiercią. Odżywki dla kulturystów powinno się stosować mądrze. Tylko wtedy się sprawdzą, muskulatura będzie wspaniała, mięśnie będą działały prawidłowo i unikniemy skutków ubocznych. Nie przekraczajmy zalecanych dawek, róbmy co pewien czas badania kontrolne i wszystko będzie w porządku.

Źródło: