Dbamy o zdrowie i ciało czyli w jaki sposób postępować na co dzień, aby utrzymać zdrowie i dobrze wyglądać.

Każdy marzy o tym, żeby przez długie lata cieszyć się odpowiednią formą i zdrowiem. Lecz żeby tak było, trzeba cały czas o siebie dbać. Nawet kilka lat zaniedbań w tej kwestii może spowodować różnego rodzaju choroby, z którymi będzie się trzeba do samego końca borykać.

A wielu ludzi jedynie po cichu marzy o tym, żeby być sprawnym i zdrowym, a w praktyce robią dużo, aby przypadkiem się to nie udało. Niezwykle istotne są dwa podstawowe obszary w trosce o swoje zdrowie, to znaczy odpowiednie odżywianie i aktywność fizyczna. Oczywiście nie jest tak, że jeśli ktoś będzie zdrowo się odżywiał i ćwiczył systematycznie, to ominą go wszelkie dolegliwości i schorzenia – więcej tu. Lecz przy odpowiednim stylu życia ryzyko zachorowania będzie mniejsze, a wielu groźnych schorzeń można wręcz zupełnie unikać. Z tego też powodu należy dbać o swoje zdrowie, szczególnie że w wielu przypadkach wymagać to będzie jedynie niewielkich zmian przyzwyczajeń i zmuszenia się do pewnych rzeczy. A zyski z takich zmian w większości przypadków rzeczywiście wiele dadzą.
widok - ubrania

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najważniejszych problemów przy żywieniu jest za duża ilość słodyczy i tłuszczów w porównaniu z warzywami i owocami. Rezultatem tego będzie zwiększająca się nadwaga, a za nią będą szły najróżniejsze problemy sercowe czy ortopedyczne Co przerażające, problemy te coraz częściej dotykają dzieci i młodzież. Ogromna liczba słodkich napojów i przekąsek sprawia, że kilogramy szybko rosną, a są one niestety bardzo trudne do wyeliminowania. Jednakże nie bez kozery mówi się, że dla chcącego nic trudnego – jeżeli podejmiemy poważne postanowienie o ograniczeniu ilości słodkich przekąsek w ciągu doby, to już krótkim czasie nasze ciało zacznie odzwyczajać się od cukru. Ostatecznie, tak cukier, jak sól są substancjami bardzo mocno uzależniającymi. Tak już jesteśmy stworzeni, że wszelkiej maści słone i słodkie przekąski działają na nasze ciało jak narkotyk, od jakiego trzeba się odzwyczajać.

Dlatego też należy w diecie wyeliminować możliwie wszystkie niepotrzebne kalorie, a zastąpić je zdrową żywnością, opierającą się na naturalnych produktach, owocach oraz warzywach. Równie istotna dla zdrowia będzie fizyczna aktywność. Ruch w pierwszej kolejności wzmacnia mięśnie, kości i ścięgna, jest także bardzo przydatny dla płuc oraz sercac. Przez to organizm staje się nie tylko silniejszy, ale także bardziej odporny na najróżniejsze schorzenia. Poza tym aktywność sportowa jest niezwykle skuteczna przy różnych kłopotach z nadwagą, szczególnie w połączeniu z odpowiednią dietą.