Piękna skóra o każdej porze – jak o nią dbać?

Każdy z nas winien chociaż trochę dbać o to, jak się prezentuje. We współczesnym świecie zdaje się, iż ten problem nie występuje, niemniej, jak się okazuje, nie każdy z nas potrafi spojrzeć na swoje ciało holistycznie, co też sprawia, że nierzadko pomijamy pod tym względem konkretne aspekty. Jakie zatem grzeszki kosmetyczne mamy na sumieniu?

kobieta

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim na ogół nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nawilżanie każdej części ciała ma kluczowy wpływ na to, jak szybko będziemy się starzeć. Jeżeli już dzisiaj zweryfikujemy, czy po każdym prysznicu sięgamy po balsam, a każde nasze położenie się do łóżka wieczorem zwieńczone jest naniesieniem preparatu, takim jak krem na noc, być może okaże się, że nie bierzemy pod uwagę innych elementów ciała składających się na utrzymywanie samych siebie w odpowiedniej formie.

Jak więc zapobiec tego rodzaju błędom? Przede wszystkim możemy dokładnie przeanalizować to, w jaki sposób zazwyczaj zwracamy się do swojego ciała: czy podchodzimy do niego z uwagą, czy tylko od przysłowiowego święta staramy się, by wyglądało wyjątkowo. Jeżeli każda nasza kąpiel nie jest „wydarzeniem” mającym poprawić naszą urodę, to na pewno dlatego, że zapominamy o tym, by zadbać o jej systematycznie nawilżanie. Musimy zatem na stałe wpisać ten zabieg do naszej listy codziennych powinności wobec samych siebie. Pamiętajmy, że takie drobne kosmetyki, jak przykładowo balsam do ust mogą naprawdę dużo zdziałać – warto więc stosować balsamy. Jeżeli już dzisiaj zadbamy o samych siebie, to być może przestaniemy martwić się tym, że starzejemy się szybko, a nasza skóra ciągle jest szorstka i niemiła w dotyku.

To od nas samych zależy, czy krem na noc, balsam do ust, maseczka pielęgnacyjna do włosów i wiele innych interesujących propozycji drogeryjnych znajdzie się na naszych półkach z kosmetykami. Niekiedy wystarczy naprawdę niewiele, by cieszyć się doskonałym efektem, który odbije się na kondycji naszej skóry, włosów, czy też paznokci. Pamiętajmy, że podstawą sukcesu jest konsekwencja, ponieważ bez tego nawet najlepszy krem na noc używany tylko raz w tygodniu po prostu nic nie da. Odwiedźmy więc gabinet dobrego kosmetologa i zapytajmy o rady na temat tego, co można zrobić, by wyglądać korzystniej każdego dnia.