Dinozaury Rocka

Dawniej, by posłuchać ulubionej muzyki trzeba było wielokrotnie latami wypatrywać wytęsknionej płyty winylowej. Muzyki nie sposób było zdobywać w sieci, natomiast sprowadzanie z zagranicy było niesłychanie kłopotliwe. Wielu ludzi nie posiadała więcej niż kilkadziesiąt albumów w domu. Współcześnie jest inaczej. Pliki mp3 są prosto dostępne na serwisach WWW, gdzie od ulubionej piosenki dzieli użytkownika pojedyncze kliknięcie.

Nie tylko nowa muzyka okazuje się być dziś łatwo osiągalna. Można także zgłębiać zapomniane krainy klasycznego rock&rolla.

Jeśli czytasz ten wpis, to oznacza, że omawiany temat nieprawdopodobnie Cię zaciekawił. Jeśli tak rzeczywiście jest, to kliknij tutaj i przejrzyj przydatne informacje (https://kodak.wroclaw.pl/fotobombki-ze-zdjeciem).

Tego typu zespoły jak the Doors, czy też Pink Floyd wciąż mają dużo do zaoferowania współczesnemu odbiorcy (sprawdź ofertę). Jeszcze dziś dużo grup z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych zalicza się do faworytów niejednego młodziana.

rock&roll

Autor: Mackenzie Brunson
Źródło: http://www.flickr.com

Cała przygoda z rock&rollem jako formą muzyki nie będącą jedynie zapychaczem audycji radiowych i dyskotek zaczęła się w Liverpoolu. To w tym mieście czworo młodocianych grajków stawiała pierwsze kroki grając całymi nocami po obskurnych knajpach za marne pieniądze. Upłynęło zaledwie kilka lat, a the Beatles uzyskali międzynarodową popularność, a w dodatku odcisnęli silne piętno na kartach historii muzyki.

Spodobała Ci się nasza informacja spod linku? Jest nam niezwykle przyjemnie. Oczywiście chcemy zaprosić Cię do przejrzenia kolejnego wątku o podobnym temacie.

Ich kariera zaczynała się od przebojów, których słuchaczami mogły być wyłącznie rozwrzeszczane nastoletnie Brytyjki. “Help” oraz mnóstwo innych były nieskomplikowanymi przebojami trafiającymi wprost do ich serc. Niedługo potem jednak Bitelsi poczęli eksperymentować z kompozycją muzyczną i metodami nagrywania. Tak wyprodukowano takie albumy, jak sławna „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” z której to utwory inspirują do dzisiaj przeróżnych artystów na całym świecie. Ponoć w swoim czasie byli słynniejsi, niż Jezus, niewątpliwie zaś stworzyli dużo zarówno odkrywczej, jak i pięknej muzyki rozbrzmiewającej w głośnikach wielu ludzi do dzisiaj.

Eksperymenty w rocku w latach 60 i 70 nie poprzestały na Bitelsach. Pink Floyd był zespołem który prawie że całkowicie zrezygnował z nagrywania hitów na rzecz stylistyki graniczącej z muzyką eksperymentalną. Nie stracili przy tym intensywnej emocjonalności płynącej z ich nagrań. Zespół po odejściu pierwszego lidera, chorego na chorobę psychiczną Syda Barretta coraz wnikliwiej rozwijał obszary narracji muzycznej jakie dostarczają nie jedynie typowe instrumentarium rocka, ale i także syntezatory i efekty nałożone w studio. Na albumie Dark Side of the Moon nie licząc dużej liczby eksperymentów muzycznych towarzyszących chwytliwym melodiom muzycy podjęli sporo głębokich treści filozoficznych na poziome przedtem dostępnym wyłącznie literaturze pięknej.

Trwanie, czy natura ludzka i jego izolacja to problemy przewodnie płyty. TwórczośćTwórczość tego wybitnego brytyjskiego zespołu jest nieprzemijająca i każdy powinien go posłuchać, tak samo jak z resztą the Beatles .