Dlaczego warto zainwestować w szampon do włosów z olejem arganowym?

Higiena włosów to często niemały kłopot. Zwłaszcza, kiedy nasze włosy się często przetłuszczają, są bardzo zniszczone, słabe i cienkie. Stosownie dopasowany szampon, w symbiozie z odżywką, to wtedy bardzo kluczowa kwestia.

Najkorzystniejszym sposobem jest zdecydowanie się na całkowicie ekologiczne składniki, które zadziałają w taki sposób, że nasze włosy dostaną energii i odbudują się. Najlepszym z takich specyfików jest olejek arganowy określany „eliksirem młodości”.

Niecodzienne właściwości oleju z drzewa arganowego znane są już od bardzo dawna, kiedy to mieszkańcy Maroka wykorzystywali go zarówno do celów kosmetycznych, medycznych i kulinarnych.

kręcone rude włosy

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com

Zachodnie społeczności odkryły tę substancję dopiero niedawno, stąd stosuje się go na razie wyłącznie do wyrobu leków i kosmetyków, natomiast prawie wcale nie spotyka się go w kuchni. Olejek arganowy to produkt, który wykorzystywany jest w najlepszych, prestiżowych salonach urody. Olej z argania spinosa działa korzystnie na ludzki system funkcji życiowych, dlatego powinno się w niego wyposażyć. Jest w swojej strukturze i właściwościach bezsprzecznie wyjątkowy, zwłaszcza, gdy jest zbierany ręcznie. Ma w sobie mnóstwo potrzebnych właściwości leczniczych poświadczonych badaniami. Szampon na bazie oleju arganowego jest więc bardzo skuteczną pielęgnacją dla włosów –> olejki w najlepszych cenach.

Stworzone w oparciu o subtelną bazę oczyszczającą szampony z domieszką olejku z argania spinosa to wyjątkowa terapia (zobacz również Terapia manualna warszawa) dla włosów suchych, bo olejek arganowy wyjątkowo błyskawicznie się absorbuje i od podstaw nawilża włosy. Systematyczne czyszczenie włosów takim preparatem skutecznie regeneruje i polepsza strukturę włosa, dzięki znajdowaniu się w oleju arganowym składników takich jak: witamina E, fenole, kwas linolowy, oleinowy i wiele podobnych. Inne porady na: lokikoki.

Olejek arganowy jest bogaty w skwalen, który ochrania komórki skórne przed szkodliwym działaniem antyutleniaczy, które przyczyniają się do zmian natury nowotworowej. Co najistotniejsze, nigdy jeszcze nie odnotowano, podczas analiz nad olejkiem z drzewa arganowego, żadnych skutków niepożądnych, także reakcji alergologicznych. Szampon z taką substancją jest więc zupełnie bezpieczny dla włosów.