Dodatki militarne dla hobbystów

Latarka czołowa powszechnie tytułowana czołówką, jest latarką mocowaną bezpośrednio na czole, czy też kasku, za pomocą wyjątkowych rzemyków. W porównaniu z latarkami ręcznymi, latarki czołowe nie zajmują dłoni, snop światła w normalny sposób pokrywa się z ze stroną zwrócenia głowy, światło rozproszone przez odbłyśnik i obudowę latarki, nie oślepia oczu.

latarka czołowa

Autor: daveynin
Źródło: http://www.flickr.com
Przy użyciu korzystnego umieszczenia źródła światła, czołówka umożliwia perfekcyjne oświetlenie obiektów zauważanych z bliska, nawet przy względnie niedużej intensywności świecenia.

Ze względu na niezależność posługiwania się dłońmi, latarki czołowe są szczególnie często używane przez służby ratownicze, wspinaczy, grotołazów, wędkarzy, oraz inne jednostki liczące się z możliwością wykonywania dowolnej pracy w ciemności, także turystów przewidujących nocny obóz, kierowców naprawiających po ciemku wóz, czy skautów. Multitool, to narzędzie wielofunkcyjne, które ma wiele przydatnych zadań, mogących w sytuacji awaryjnej zamienić skrzynię z przyrządami.

Multitoole występują w wielu wariantach, począwszy od posiadających spoiste rozmiary kart survivalowych, po wielkie sprzęty mające co najmniej kilkanaście zastosowań. W większości sytuacji zasadniczym narzędziem są kombinerki. Multitool to przenośny, kompaktowy zbiór najczęściej pomocnych urządzeń, który można wygodnie nosić w futerale przy pasku, bądź po prostu wrzucić do torby.

Jeżeli chcesz zobaczyć coś naprawdę bardzo przydatnego, sprawdź treść (https://www.motolegend.pl/kaski-motocyklowe-otwarte) tej strony a na pewno nie pożałujesz.

scyzoryk

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Multitool z wyjątkiem wielu zastosowań, wykonywany jest z znacznej wartości stali nierdzewnej, a jego proporcja po złożeniu najczęściej uzyskują jednie 12 cm.
Multitool to jedno z niewielu tak małych narzędzi, jakie ma aż dwa pełnowymiarowe ostrza. Jedną z jego dużych walorów, jest sprzęgnięta, estetyczna konstrukcja. Jest możliwość go stale nosić w kieszeni, czy też doczepić do kluczy.

Trwały rdzeń ze stali nierdzewnej posiada teksturowane okładziny, jakie polepszają chwyt. Multitool to artykuł dla każdego, kto szuka niezawodnych sprzętów podczas przygód na łonie przyrody.