Dziecko ma przyjść na świat, czyli na jaką odzież niemowlęcą warto dzisiaj postawić

Przyjście na świat dzidziusia będzie wielkim wydarzeniem w życiu każdego rodzica. Maluszek zmienia wszystko: dotychczasowe obyczaje, rytm dnia, a nawet światopogląd. Czekając na narodziny pociechy, bezsprzecznie należy przygotować odpowiednią wyprawkę. Jakie ubranka powinny się w niej znaleźć? Na czym koncentrować się przy ich wyborze?

Odzież dla niemowląt to jeden

rodzice z niemowlakiem

Autor: Mirra Photography (Kristin Jona)
Źródło: http://www.flickr.com

z najważniejszych elementów kompletowania wyprawki. Tak też odzież dla niemowląt udostępniona jest w większości sklepach z produktami dla dzieci np. . Wybierając ubranka dla najmłodszych, nie można zapomnieć o tym, że powinny one być zrobione z odpowiednich materiałów. Najlepsza jest bezsprzecznie stu procentowa bawełna, która nie nie podrażni wrażliwej skóry niemowlęcia. Skóra małego dziecka jest bowiem nadzwyczaj podatna na podrażnienia i szorstki materiał może doprowadzić do jej zaczerwienienie lub pojawienia się zadrapań. Odzież dla niemowląt powinna być także praktyczna. Niedawno narodzone niemowlę bardzo trudno jest ubrać w pulowerek, który w ogóle się nie rozpina. Toteż przyjmuje się, iż im więcej guziczków mają dziecięce ubranka, tym lepiej. Jednocześnie powinny być bardzo dobrze przymocowane do ubrania. W innym wypadku możliwe jest ich odpadniecie, a maluch przez przypadek może wepchnąć te elementy do ust. Na nieszczęście nie trzeba wtedy długo czekać. Dziecięca wyprawka musi obejmować takie ubranka, jak śpioszki, kaftaniki i body. Niezbędna będą skarpetki, czapeczki oraz niewielkie i cienkie rękawiczki zakładane na rączki.

Taki artykuł przedstawia bardzo atrakcyjne sprawy, zatem jeśli masz ochotę poznać omawiany temat dokładniej, zobacz też to omówienie.

Dzięki temu maluszek nie będzie się drapać.

W niemowlęcej wyprawce niezbędne są również kocyki dla niemowląt.

śpiące dziecko

Autor: Jillian
Źródło: http://www.flickr.com

Warto zobaczyć: . Oferowane dzisiaj kocyki dla niemowląt to wielość kolorów oraz wzorów. Wybierać można pomiędzy tymi błękitnymi, różowymi, beżowymi lub w kolorze zieleni. Każda mama znajdzie więc kocyk, który dopasuje się idealnie do wystroju dziecięcego pokoiku. Koce – podobnie jak ubranka – muszą być wykonane z materiałów odpowiednich dla skóry maluszka. Powinny być także dostosowane do prania w pralce, ponieważ jedynie wtedy naprawdę skutecznie usuwa się gromadzące się na ich powierzchni plamy oraz kurz. Odzież oraz kocyki to nie wszystko. Wyprawa powinna obejmować także wózek. Ale na ten temat odpowiemy innym razem.