Ekonomia, nowoczesność czy konwencja, czyli jakie kosmetyki wybierają współcześni panowie

Chociaż to damy głównie bywają znane z wyjątkowej, a niekiedy i nadmiernej dbałości o higienę, to panowie wcale nie planują ustępować swym partnerkom. Obecnie każdy przedstawiciel męskiej płci może łatwo nabyć w drogerii, supermarkecie bądź w internecie zupełnie wszystkie rodzaje kosmetyków. A dbałość o własne ciało niekoniecznie wyraża się poprzez wybranie najdroższych towarów ze sklepowych półek, ponieważ de facto nie chodzi o cenę danego kosmetyku, ale o jego skład.

Pianka czy żel do golenia? Takie pytanie rodem niemalże z szekspirowskiej sztuki może spędzić sen z powiek niektórym facetom.

Czy powyższa porada wywołała Twoją dociekliwość? Jeśli tak, to przeczytaj ten bardzo w serwisie. On bez wątpienia również jest wart przeczytania.

Tymczasem niewielu trzydziestolatków czy sześćdziesięciolatków czyta etykiety umieszczone na plastikowych opakowaniach. Najważniejszy będzie rejestr substancji, których trzeba unikać, a do nich z pewnością wliczymy PEG-i, parabeny czy silikony. Póki co konsumencka świadomość jest niestety kształtowana nade wszystko przez ceny, a także często organizowane promocje i wyprzedaże.O ile pianki albo żele do golenia pozostają, by tak rzec, wynalazkiem ostatnich dziesięcioleci, o tyle zwyczajnego mydła używano przed laty powszechnie, a w XXI wieku wykorzystują go tylko nieliczni reprezentanci męskiej części społeczeństwa.

golenie

Autor: Raymond Bryson
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei po goleniu mężczyźni bardzo często stosują przeróżnego typu balsamy, ale i woda kolońska jest nadal używana przez panów po czterdziestce . Z wymienionych kosmetyków korzysta się niemal każdego dnia, więc pudełka błyskawicznie się opróżniają. W konsekwencji nie każdy czterdziestolatek czy nawet osiemnastolatek będzie inwestował w drogie zestawy do pielęgnacji cery i nolens volens panowie w większości przypadków zaopatrują się w najpotrzebniejsze kosmetyki w drogeriach, w których mogą liczyć na nieduże ceny.

Luksusowe zestawy kosmetyków właściwie bywają kupowane z myślą o upominkach ofiarowywanych z naprawdę szczególnych okazji. Przykładowo, mydło do golenia firmy Truefitt & hill można bez obaw dać zdeklarowanemu tradycjonaliście, a sportowcowi hobbyście perfumy polecane panom uprawiającym sporty. A na imieniny czy Dzień Chłopaka ofiarowuje się całkiem zwykłe i niedrogie kosmetyki, których pełno w każdej drogerii bądź nawet mydlarni, czyli najczęściej żele pod prysznic, jak również pozostałe kosmetyki do porannej czy wieczornej pielęgnacji ciała.