Filozofia pięknego zarostu, inaczej pielęgnacja brody dla początkujących

Pielęgnacja brody w przeciwieństwie do przykrótkiego zarostu potrzebuje większej atencji. Nikt tymczasem nie chce kroczyć z pokudłanym włosiem na buzi. W dzisiejszych czasach istnieje masa kosmetyków do konserwacji zarostu, o czym czasem ludzie nie mają wyobrażenia. Pielęgnacja brody z tym zestawem kosmetyków pod żadnym pozorem nie zostanie już taka sama. Sprawdź, czy przyda Ci się trochę z naszych sugestii.

akcesoria do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

Kwestia jest dość prosta, brodę powinno się utrzymywać w higienicznym i stylistycznym porządku. Należy ją myć i przycinać.

Dziś prezentujemy powyższy post – jeżeli jest on użyteczny też dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz tu (https://www.beautyever.pl/algi-morskie). Sprawdź, może to także okaże Ci się cenne.

Jeśli ma się suchą skórę to bardzo ważne jest, aby w jakiś sposób nawilżać skórę pod brodą. Do tego rzecz jasna służą toniki czy olejki a i innego typu kosmetyki do brody. Nie da się tego poczynić zwyczajnym kremem gdy broda jest już wybitnie wyrośnięta.

Możliwością dla olejków mogą być bogatego rodzaju mgiełki do twarzy (można nawet pokusić się o zastosowanie raz na jakiś czas do brody wody termalnej). Olejki posiadają to do siebie, iż w czasie prawidłowego używania zmiękczają względnie zarost i pomagają w zestawieniu brody. Po prawdzie należałoby zainwestować w szczotkę poświęconą specjalnie do tego, a też używać pędzel do golenia allegro.

Sprawdzi się on szczególnie w toku stosowania specyfików, jakimi są kosmetyki do brody . Szampony ofiarowane do brody można uznawać za bezpiecznego rodzaju fanaberię, bo toż można przecież poradzić sobie typowym szamponem. Przy czym znów dochodzi do głosu sprawa zmiękczania zarostu, prozaiczny szampon raczej tego nie dokona. Gdy chodzi o skracanie, wyróżniamy żyletki derby extra, pomagają precyzyjnie nadać rysunek naszej brodzie.

Tok pielęgnowania brody można podzielić na następujące etapy: mycie brody szamponem (można do tego użyć pędzel do golenia allegro), przystrzyganie i modelowanie brody, na przykład żyletką derby extra , nakładanie olejku na brodę, układanie brody , a na koniec można w dalszym ciągu poczynić ostatnie korekty np. stosując kosmetyki do brody.