Futerały ozdobne na wino

Autor: Blomus, Legnoart, MENU
Wino nie przypadkowo nazywane jest eliksirem bogów– konsumowane od starożytności towarzyszy ludziom w najważniejszych etapach życia. Znaczy ono dużo więcej niż pospolity trunek czy inne mocniejsze alkohole takie jak np. wódka. Wiadomo, że rodzajów wina jest ogromna ilość– i wino winu nie równe.

Kultura picia wina.
W naszym kraju tradycja picia wina jest stale w fazie rozwoju, jesteśmy bardzo w tyle za takimi krajami jak Włochy czy Francja w których wino jest celebrowane a nie konsumowane ze względów czysto rozrywkowych. Mimo to, kultura spożywania wina poprawia się każdego roku i świadomość jest znacznie większa niż w latach dziewięćdziesiątych.

Wino – czym może nas zaskoczyć?
Rodzajów wina mamy bardzo wiele, poznanie ich podstawowych gatunków zajmuje często wiele lat i wymaga nie tylko wrażliwego smaku ale i znajomości technologi produkcji wina. To o czym warto napisać to głównie świadomość tego, że każda butelka posiada swoją historię – każda pochodzi z innej części świata i wyprodukowana została z różnych szczepów winogron, posiadała swój własny okres leżakowania i inne warunki. To wszystko wpływa na wyjątkowy aromat tego starodawnego trunku.

Wina-które kupić do dania?
Selekcja wina jest skomplikowana i zależy od sytuacji, rodzaju pokarmu do których wina będą konsumowane i osobliwego wyczucia smaku oraz gustu. I tak wymieniając podstawowe rodzaje mamy wina białe, czerwone, wytrawne lub półwytrawne, słodkie, z dużą lub małą ilością tanin. W Polsce dużą popularnością darzone są wina gruzińskie i bułgarskie. Wynika to głównie z ich bardzo szlachetnego gatunku winogron i przystępnej ceny. Idealnie komponują się do większości dań a także świetnie smakują.

Fanów kultury picia wina mamy w Polsce coraz więcej i są to fanatycy którzy potrafią bardzo długo prowadzić konwersację o bukiecie smakowym i przeprowadzić analizę tego trunku. Jeśli mamy wśród znajomych kogoś takiego to możemy być przekonani, że dobrego wina nigdy nie będzie u nich za dużo a skrzynki na wino czy ozdobne stojaki staną się wymarzonym upominkiem. butelka filtrująca wodę (złap okazje na butelka filtrująca wodę strona)