Garść nietuzinkowych pomysłów na wakacyjne dni, czyli gdzie wysłać dzieciaki, aby przeżyły fantastyczną przygodę

Z racji tego, że zbliżają się wakacje matki i ojcowie myślą coraz intensywniej o tym, gdzie wysłać swoją pociechę. Te najmłodsze dzieciaki dni wolne od szkoły spędzają najczęściej na koloniach w rodzinnej miejscowości albo wyjeżdżają na Mazury.

Spływ

Autor: TimothyJ
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast uczniowie szkół średnich liczą na nieco bardziej oryginalne rozrywki. Na pewno jedną z nich mógłby być tygodniowy rejs żaglówką po mazurskich kanałach. Należy jednak pamiętać o tym, że nie tylko północ kraju proponuje wyśmienity pobyt nad wodą. Podgórskie tereny zazwyczaj kojarzą się nam z szusowaniem na nartach bądź pieszymi wypadami na czerwone szlaki.

Niektórzy zapominają o tym, że tamtejsze rzeki bywają nie tylko siedliskiem apetycznych ryb, lecz także miejscem, gdzie można w istocie spędzić przyjemnie wolny czas. I nie chodzi tutaj o to, aby całymi minutami wpatrywać się w przepływającą wodę. Dla tych najbardziej energicznych osób miejscowi mieszkańcy proponują rozrywki z dreszczykiem emocji, czyli przykładowo spływy pontonowe tak samo jak przedstawiciele innych grup wiekowych, chcieliby przeżyć niezapomnianą przygodę. A bajerancką zabawę zagwarantują przecież tak wycieczki po górach, jak i rozrywki dostępne w ośrodkach wczasowych. Kto jednak lubi sporty wodne i na co dzień chodzi na basen, bardzo chętnie czas wolny od pracy wykorzysta na spędzenie wielu godzin nad wodą. I spływy pontonowe mogą być wspaniałym pomysłem na efektowne spożytkowanie urlopowego czasu.

Spływy przełomem Dunajca już od bardzo dawna bywają główną atrakcją Pienin. Chętnych jest tak wielu, że warto wcześniej zamówić bilet, aby potem nie oczekiwać w kolejce. I co najistotniejsze, wcale nie trzeba umieć pływać – każde przedsiębiorstwo organizujące spływy tak pontonowe, jak i kajakowe, bywa doskonale wyposażone także w kamizelki ratunkowe. A w podróż niezupełnie trzeba wybierać się tradycyjną łodzią.

Całkowicie bezpieczne oraz bardzo atrakcyjne są spływy pontonowe. Taką przyjemność można np.

Nie wszystkich informacji dowiesz się się z gazet. Gdy chcesz przeczytać o interesujących wydarzeniach odwiedź nasze serwisy (https://defence24.pl/defence24-tv) www.

zafundować dobrym znajomym i ofiarować im w prezencie bilet na taką cudowną wycieczkę. A oryginalny upominek z pewnością będzie źródłem niezapomnianych emocji. Być może nawet ci, którzy zazwyczaj unikają spędzania wakacyjnych dni nad wodą, zdecydują się wyjechać w Pieniny i pomieszkać tam przynajmniej przez tydzień.