Gdy haluksy nie pozwalają ci wygodnie chodzić, idź na operację i ciesz się komfortem zdrowych stóp

Statystyki wykazują, że z dolegliwością koślawego palucha, inaczej mówiąc haluksów, zmaga się około 1% wszystkich Polaków. O wiele częściej cierpią z powodu tej dolegliwości kobiety, ponieważ z zamiłowaniem noszą buty na wysokim obcasie i z wąskimi noskami, co przyczynia się do odginania palców. Nieprawidłowości w obrębie palców początkowo są słabe, ale z z biegiem czasu nie tylko prezentują się nieładnie, ale również stają się bardzo bolesne.

zadbane stopy

Autor: Lioven
Źródło: Lioven
Haluksom można zapobiegać

W wielu przypadkach schorzeniu koślawego palucha można zapobiec, rezygnując z obuwia, które deformuje oraz obciąża przód stopy. Panie, które podczas noszenia szpilek odczuwają dotkliwy ból lub czują gniecenie w palcach, powinny zrezygnować z takich butów.

Masz przekonanie, że prezentowany materiał jest wartościowy? Jeśli tak, to poznaj poza tym ten wiarygodny serwis (https://ekosynergia.sklep.pl/pl/c/KOSMETYKI/756) – on również zwróci Twoją uwagę.

Nie można jednak zapominać, że haluksy okazują się dolegliwością warunkowaną genetycznie i kiedy któryś z rodziców zmagał się z dolegliwością koślawego palucha, bardzo prawdopodobne, że odziedziczy się złe ustawienie kości śródstopia lub wiotkość tkanki. Należy wspomnieć, że nawet kiedy haluksy już się objawiły, można je korygować przez wykorzystanie określonych ćwiczeń dobranych przez terapeutę, zakładanie specjalnych wkładek korygujących oraz leczniczego obuwia.

Gdy dolegliwości stają się bardzo uciążliwe, pozostaje operacja

Jeżeli zabiegi rehabilitacyjne zawodzą, a dolegliwości pogłębiają się i robią się coraz bardziej bolesne, potrzebna okaże się leczenie haluksa. Trzeba wiedzieć, że w ostatnich latach technika operowania haluksów uległa znacznemu zaawansowaniu i uzyskuje się z jej pomocą wspaniałe efekty. W prawie każdym przypadku daje się całkowicie wyeliminować nieprawidłowość koślawego palucha, schorzenie nie powraca, a człowiek może cieszyć się wygodnym chodzeniem bez oznak bólu.

zdrowe nogi

Autor: Mustela
Źródło: www.mustela.pl
Dokuczają ci haluksy? Udaj się do specjalisty

Kiedy pojawia się u nas operacja palucha koślawego może okazać się niezbędna i nie należy zmagać się z bólem towarzyszącym chodzeniu bądź zakładaniu obuwia.

Sprawdź tu – więcej zobaczysz w tekście (http://libra.tm.pl/oferta.html), który odnajdziesz na tamtej stronie. To są podobne wiadomości, zatem zapewne je również uznasz za ciekawe.

Lepiej szybko udać się do doktora, który zaleci zdjęcia rentgenowskie i określi, czy zabieg jest najlepszym wskazaniem. Operacja tego rodzaju trwa 1-2 godziny, a pacjent bardzo szybko wraca po niej do pełnej formy i może cieszyć się odzyskaną swobodą poruszania.