Godne polecenia techniki obniżenia poziomu cukru we krwi – sposoby łatwe i przyjemne!

Osoby, u których wykryto niekorzystne wahania poziomu cukru we krwi zwykle wpadają w panikę i zaczynają od szukania medykamentów. Zupełnie niepotrzebnie, bo wystarczy zastosować kilka zmian, żeby czuć się lepiej, niczego się nie bać i w ciągu pewnego czasu zapomnieć o problemie.

Oczywiście tak jak w wielu chorobach, dieta i ruch mają duży wpływ. Odpowiednia dieta z pewnością obniży poziom glukozy we krwi. Warto udać się do dietetyka po rady i skomponowanie specjalnej diety, warto też ze swoimi wynikami badań odwiedzić specjalistę. Na pewno

dietetyczne pożywienie

Autor: Złoty Potok
Źródło: Złoty Potok

nasza wizyta będzie nam bardzo pomocna, gdyż dostaniemy porady powiązane z odżywianiem, mieszaniem żywności, wykluczaniem z posiłków cukrów prostych itd. Tym, którzy chcą wiedzieć, jak obniżyć poziom cukru we krwi domowymi sposobami, poleca się zwykle dołączanie do posiłków imbiru (np. startego na tarce w herbacie czy w koktajlach z owoców i warzyw), cebuli i zielonych warzyw, ale zdecydowanie odradza się jedzenie (pizza lubin) ciężkich mięs i cukru nie tylko w postaci batonów i cukierków, lecz również bułeczek drożdżowych, chleba i makaronów. Żeby poziom cukru uległ samoistnemu obniżeniu, trzeba też koniecznie codziennie się ruszać. Aktywności fizyczne na otwartym powietrzu – spacerki, rower, łyżworolki nie tylko zredukują poziom glukozy, lecz zagwarantują również idealne samopoczucie (dzięki uwalnianiu endorfin) i szczupłą figurę. A utrzymywanie optymalnej wagi jest również bardzo ważne przy kłopotach ze skaczącym cukrem (więcej tutaj). Niezaprzeczalnie należy całkiem wyeliminować z diety alkohol(tequila sierra) pod każdą postacią.

Kieliszek wódki raz na jakiś czas, czy też małe piwo nie powinny stanowić odstępstwa od tej normy.Ponadto warto zawsze mieć przy sobie malutkie przekąski z niskim indeksem glikemicznym. Pomogą zapanować nad nagłym napadem głodu, nie powodując przy tym gwałtownego skoku cukru. Ostatnim zalecanym sposobem jest spróbowanie wyeliminowania z życia stresów i stosowanie technik relaksu. To na pewno trudne, jednak badania udowodniły, że stres jest odpowiedzialny za skok cukru, co ma swoje dalsze konsekwencje.

Jest wiele sposobów, jak obniżyć poziom cukru we krwi. Oczywiście najlepiej działają stosowane naraz. Upór w działaniu może spowodować nawet odstawienie medykamentów.