Golenie twarzy – jak ta czynność była przeważnie wykonywana przez panów podczas ostatnich lat?

Zarost na twarzy jest współcześnie bardzo popularny. Swoje odrodzenie przeżywają wąsy oraz brody, jak również zarost kilkudniowy. Golenie się nie sprawia już jakichkolwiek trudności, ponieważ nowoczesny mężczyzna ma do dyspozycji dużo wygodnych rozwiązań.

akcesoria do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

Jak w takim razie wyglądało golenie na przestrzeni ostatnich lat? Co się zmieniło w arsenale męskich zabiegów pielęgnacyjnych?W dziewiętnastym wieku mężczyźni dość chętnie korzystali z usług tak zwanych golibrodów (Polecam ). W tym czasie używane były przede wszystkim specjalne brzytwy, które potrzebowały regularnego ostrzenia, by skutecznie usuwać niepotrzebne włosy. Część mężczyzn bowiem nosiła brody oraz wąsy, część natomiast decydowała się na całkowitą rezygnację z zarostu, przede wszystkim w młodszym wieku.

Sprawdź naszą stronę. Tam oczekują na Ciebie następne niebywale interesujące wątki. Robimy dla Was dalsze newsy i będziemy szczęśliwi, jeśli je przeczytacie.

Upowszechnienie się maszynek do golenia datowane jest na początek dwudziestego wieku. Ten wynalazek mężczyźni zawdzięczają naturalnie osobie Gillette’a, którego nazwisko jest dzisiaj kojarzone przede wszystkim z marką bardzo wysokiej maszynek do golenia, charakteryzujących się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki specjalnym maszynkom golenie stało się zdecydowanie wygodniejsze (polecamy old bond street). Maszynka była bowiem mniejsza i poręczniejsza niż brzytwa, poza tym nie wymagała ostrzenia. Na twarz, zarówno przy goleniu maszynką, jak i brzytwą, nakładane było mydło, by zapewnić lepszy poślizg skórze oraz zminimalizować ryzyko zacięcia.

mężczyzna

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Współcześnie mężczyźni mają do dyspozycji o wiele bogatszy arsenał narzędzi, dalej jednak największym zainteresowaniem charakteryzują się tradycyjne maszynki jednorazowe, zapewniające największą higienę. Wielu panów decyduje się też na korzystanie z golarek elektrycznych, które wystarczy naładować, żeby funkcjonowały. Golarki są wyposażone w specjalne głowice, które z łatwością dopasowują się do kształtu twarzy, w związku z czym golenie jest dokładniejsze i przyjemniejsze. Zobacz też .
Oferowane są także bardziej zaawansowane kosmetyki przeznaczone do golenia. Mydło zostało wyparte przez specjalnie opracowane balsamy, które zmiękczają włosy, ułatwiając ich zgolenie oraz odżywiają skórę mężczyzny. Ich wachlarz jest naprawdę dość zróżnicowany, więc każda osoba może wybrać optymalne rozwiązanie. Tradycyjne golenie jednakże od wielu lat bardzo podobny rytuał. Zmieniane są jedynie narzędzia.