Gry komputerowe poprawiają mózg

Ile razy mama wzywała, że za długo młócisz w gry? Ile razy dziewczyna była niezadowoloną, iż miast spędzić z nią czas, preferujesz mordować bestie? Ile to razy czytałeś oraz oglądałeś w telewizji materiał, jaki miał udowodnić, iż gry są odpowiedzialne za całkowite zło na świecie? Już czas znieść niektóre bajki i uwierzyć badaczom, jacy widzą, jak nasze mózgi kształtują się pod wpływem takich zabaw.

zobacz więcej

Autor: Gabriele B.
Źródło: http://www.flickr.com
Na początek troszkę statystyk. Podług amerykańskich badań statystyczny gracz ma lat 31. Ludzie, którzy kupują gry mają średnio 38 lat. To interesujące wiadome, w szczególności dla tych, którym wydaje się, że granie jest dla dzieciaków. W opublikowanym przez przedsiębiorstwo Interactive Software Federation of Europe protokole z 2012 r. zdołamy odnaleźć informacje, dotyczące naszego rynku gier. I wcale nie odbiegają one od tych amerykańskich.

W USA jest zupełnie znaczna wspólnota naukowców, która bada wpływ gier na intelekt.

Masz ochotę znaleźć następne teksty odnoszące się do rozważanej tu kwestii? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik i sprawdź wpis z serwisu (www.magazynauto.pl/porady/pasek-klinowy-jak-sie-zerwie-moze-zniszczyc-silnik-na-co-uwazac,aid,1692).

Jedną z takich badaczek jest Daphne Bavelier, która to stara się wykazać, że strzelanki a także gry pokroju Clash of Swords zdołają nas rozwijać!

I tak adekwatna dawka strzelania, uśmiercania może ulepszyć naszą koncentrację, wyobraźnię przestrzenną i wzrok. Znacie na pewno pewien nieskomplikowany eksperyment, w którym nazwy barw zapisane są innym kolorem pisma (dla przykładu wyraz “czerwony” wypisany jest na żółto) a zadanie polega na tym, żeby odczytać słowa, nie sugerując się barwą czcionki. Jest to skomplikowane zadanie, albowiem istnieje konflikt pomiędzy terminem a odcieniem. To, w jaki sposób poradzimy sobie z zagadnieniem, zależy od poziomu koncentracji. Osoby lubujące się w grach poradzą sobie z powyższym zadaniem o wiele przyzwoiciej. Mogą szybciej rozwiązać powstały konflikt.

Sprzęt gracza

Autor: David Villarreal Fernández
Źródło: http://www.flickr.com
Skupienie i momentalne likwidowanie zaistniałych komplikacji przydają się nam w miejscu pracy, w szkole, ale także podczas jazdy pojazdem. Gdy zaistnieje ryzyko, potrafimy prędko zareagować.

Naturalnie naukowcy najchętniej stworzyliby na podstawie zebranej wiedzy swoje gry edukacyjne jednak nie oszukujmy się – nabylibyście grę mając świadomość, że ona uczy, rozwija? Gry edukacyjne na ogół nie kojarzą się z przyjemnością. Niemniej jednak jeśliby na okładce Clash of Swords świtała wiadomość, że gra również niesie takie a takie wartościowe skutki, nikt na pewno by się nie zbuntował.