Handel odzieżą używaną czyli sposób na interes, na którym w dalszym ciągu można nieźle zarobić.

Odzież jest jednym z najczęściej kupowanych produktów, dziwić się więc nie ma czemu, że w ostatnim czasie dynamicznie zaczęły się pojawiać sklepy z odzieżą nową i używaną. Moda na odzież używaną zaczęła się pojawiać w naszym kraju kilkanaście lat temu, tego typu sklepy stały się doskonałą alternatywną dla kiepskich jakościowo kupowanych w zwykłych sklepach. W wielu miejscach znaleźć można było ubrania naprawdę wysokiej jakości, pomimo że pochodziły z importu to były niewiele zniszczone, a niekiedy natrafiało się na prawdziwe perełki, czyli ubrania najbardziej znanych projektantów.

Ogromnym plusem używanej odzieży będzie również to, że znacznie mniej ona kosztuje. W tradycyjnych sklepach zwykła koszulka potrafi kosztować pięćdziesiąt złotych, w sklepach z odzieżą używaną może to być kilka razy mniej. Oczywiście sprzedawana w sklepach używana odzież (kontynuuj) ma bardzo różnorodną jakość – mogą się trafić ubrania w dobrym stanie, praktycznie nie używane, ale sporo też jest takich, które nie bardzo się nadają aby je jeszcze nosić.

Jeszcze kilka lat temu handel odzieżą używaną był świetnym sposobem na dobry biznes. Wystarczyło mieć jakiegoś dostawcę – a konkurujące ze sobą hurtownie odzieży używanej sprawiały, że raczej nie było z tym większego problemu. Poza tym potrzebny był lokal w dobrej lokalizacji, kilku pracowników i interes się kręcił pełną parą. Sprzedawało się praktycznie wszystko, co miało odpowiednią do dalszego noszenia jakość. Obecnie trendy są zupełnie inne, ludzie w dalszym ciągu często kupują używane ubrania, lecz wymagają od nich dobrej jakości. Z tego też powodu coraz częściej w sklepach oferujących używaną odzież (pełna analiza) asortyment jest posortowany i wyceniany, kiepskie jakościowo towary nawet nie są wieszane na wieszakach. Klienci zaczęli również patrzeć na wystrój wnętrza i obsługę, i to wszystko sprawiło, że obecnie trzeba w prowadzenie takiego sklepu włożyć dużo większą ilość pracy i środków finansowych. Jeżeli będzie się jednak miało pewny dostęp do dobrego towaru i dobrze zlokalizowany lokal, to nadal można na tym zarobić całkiem sporo.