Jak dobierać a także używać kosmetyków do pielęgnacji skóry w okolicach oczu?

Okolice oka to miejsca nastręczające szczególnej pielęgnacji przez okrągły rok.
Skóra w okolicy oczu jest niesłychanie cienka, a przez to nadzwyczaj podatna na zmarszczki i uszkodzenia spowodowane nadmiarem promieni słonecznych, złym doborem kosmetyków czy nieumiejętnym ich stosowaniem.

Masażystka

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Naprowadzamy, w jaki sposób należycie zadbać o ów obszar naszej buzi, ażeby na dłużej pozostał w świetnej formie. Pierwsze przejawy starzenia skóry dookoła oczu pokazują się już w wieku lat dwudziestu. Odpowiednie kosmetyki do oczu są w stanie opóźnić ten efekt. Uwarunkowania genetyczne, typ cery, sposób pielęgnacji oraz odżywiania się ma tutaj także niemałe znaczenie. Nie wyklucza to naturalnie konieczności zakupu właściwego kremu. Im wcześniej zaczniemy troszczyć się o ten newralgiczny punkt naszej twarzy, tym dłużej będziemy radować się ślicznym oraz świetlistym spojrzeniem. Dwudziestolatki winny już sięgać po kremy nawilżające. Trzydziestolatkom natomiast poleca się łagodne kremy przeciw zmarszczkom, które zapobiegają tworzeniu się kurzych łapek i regulują nawilżenie . Kobiety po czterdziestce winny zaś pamiętać o nawilżaniu całego obszaru wokół oczu, jak i powiek, a po pięćdziesiątce najlepiej stosować kosmetyki na bazie ekstraktów ziołowych, z mocno skoncentrowanymi komponentami nawilżającymi. Stosowny krem to jednak nie wszystko. Istotne jest, jak go zastosujemy.

Za każdym razem wklepujemy krem od wewnętrznego kącika oczu blisko łuku brwiowego. Jeżeli potrzebujemy nałożyć krem na ruchomą powiekę, upewnijmy się, iż jest przeznaczony także do tego celu.

Jeśli omawiany tekst Cię zaintrygował, to kliknij ten odnośnik, to niezwykle użyteczny artykuł, który prezentuje analogiczne kwestie.

cera w tym punkcie jest nadzwyczaj delikatna.