Jak dobrać odpowiednie pachnidło?

Każdy, ktokolwiek poznał aromaterapię, wie, jak silna jest moc zapachów.
Odpowiednio dobrana woda perfumowana może zdziałać cuda. Pobudza zmysły, wprawi w dobry nastrój, doda werwy czy też wyciszy.

apteka

Autor: Sport-shop.pl
Urządzenia

Autor: Ruth Johnston
Źródło: http://www.flickr.com
mydło

Autor: Thomas Hammoudi
Źródło: http://www.flickr.com
Specjaliści od aromaterapii od dawien wykorzystują wonie do terapii duszy oraz ciała.

Jeżeli zaciekawił Cię ten materiał, szybko zobacz jeszcze ten odnośnik! To świetna oferta i tutaj odnajdziesz szczegółowe informacje.

Choć nie poznaliśmy do tej pory mechanizmu działania olejków eterycznych, ochoczo sięgamy po niosące je kosmetyki i perfumy. Są na pewno przyjemniejszym lekarstwem na poprawę nastroju niż wizyta u psychoterapeuty lub łykanie tabletek. Zazwyczaj i najchętniej ten pachnący „lek” wykorzystujemy w formie pachnideł. Tym entuzjastyczniej, że do wyboru mamy bezmiar możliwości. Niegdyś uważano, że kobieta ma być wierna jakiemuś zapachowi. Teraz możemy zmieniać perfumy jak rękawiczki. Inne „nosimy” do eleganckiej sukienki, inne do jeansów. Jedne podkreślają nasz styl, przy pomocy drugich ukrywamy prawdziwe „ja”.

Twórcy zapachów posiadają do wyboru ponad 30 tys. składników roślinnego pochodzenia, zwierzęcego i sztucznych. Wybrane składniki komponuje się w trzy warstwy zapachowe, tak zwane nuty. Na początek pojawia się tzw. nuta głowy, która mieści najintensywniejsze, lecz najbardziej efemeryczne zapachy. Po kilku minutach ustępuje tzw. nucie serca, jaka rozbrzmiewa akordami o wiele delikatniejszymi. Najbogatsza, najbardziej złożona cząstka kompozycji to nuta bazowa. Pojawia się na samym końcu, lecz utrzymuje się przez 7 godzin.

Dlatego przy wyborze pachnideł nie należy inspirować się pierwszym wrażeniem. Miej na względzie, iż nos jest w stanie rozróżnić wyłącznie trzy zapachy. Z testowaniem następnych zaczekaj do następnego dnia.