Jak dobrać zabawkę dla swojej pociechy swojego dziecka?

Propozycja wytwórców zabawek jest olbrzymia, nęcą kolorem i dźwiękiem. Przy tak szerokiej ofercie łatwo się zgubić, zaś wybór należytej zabawki może okazać się bardzo trudny. Dać wiarę reklamie, efektownemu wyglądowi, znajomości marki? Jakie cechy winna mieć idealna zabawka? Jak widać, wybór tej odpowiedniej wcale nie jest taki łatwy.

Dobór należytej zabawki dla naszego malucha to swego rodzaju proces. Na początku należy się zastanowić nad zamysłem kupna zabawki. Zadać sobie pytanie: po co nabywamy dziecku konkretną zabawkę.

Zainteresował Cię nasz post? W takim razie zaloguj się na naszą inną witrynę – tam można zobaczyć również (http://www.korepetycjezinformatyki.pl/kurs-programowanie-gier-w-jezyku-python/) różne wątki, które dla Ciebie stworzyliśmy.

Czy ma ona absorbować pociechę, podczas gdy rodzice są zajęci oraz bezcelowo pochłaniać jego czas? Czy nieść za sobą możność nauki i rozwoju?

Dobra zabawka to taka, która pobudza do aktywności. Zabawki masowe na ogół dostarczają dziecku gotowych rozwiązań i czynią je biernym. Najlepszymi zabawkami są te, które przez rozrywkę uczą jak też rozwijają. Odpowiednio dobrana zabawka rozwija myślenie logiczne a także przestrzenne, koordynację, pomysłowość, jak również umiejętności werbalne. Jeżeli idzie o maluchy w wieku przedszkolnym uwielbiają one naśladować czynności dorosłych. Doskonałym zatem pomysłem może być przykładowo kasa sklepowa zabawka – kasa sklepowa zabawkaj.

zabawka

Autor: VTech
Źródło: VTech

Im prostsza zabawka, tym bardziej budzi do zabawy. Zabawki, które grają, błyszczą, same się poruszają, są dla dziecka atrakcyjne tylko przez chwilę i prędko mogą wylądować w kącie. Idealna zabawka otwiera przed dzieckiem wiele możliwości. Dla przykładu drewniane klocki, które mają nieomalże nieograniczoną liczbę aranżacji. Kiedy wiemy już, po co nabywamy zabawkę, musimy ją dopasować do wieku i upodobań maluszka. Co innego interesuje niemowlaczka, a co innego przedszkolaka. Powinniśmy także mieć na uwadze, że pewne zabawki są przeznaczone dla dzieci wyżej pewnego wieku, co łatwo sprawdzimy w oznakowaniach na zapakowaniu.

Również poziom trudności powinien być dopasowany do wieku malucha, dla jakiego zabawka jest kupowana. Niemowlak nie jest w stanie skupić swej uwagi dłużej na jednym obiekcie. Nie zawsze kontroluje swe ruchy, a świat przenika poprzez zmysły. Stąd należy dobierać zabawki o wyraźnych odcieniach, które łatwo przykują spojrzenia oseska. Troszeczkę większe dzieci, które potrafią się już samodzielnie poruszać, szybko przetestują odporność swych zabawek. Ich uwagę natomiast z całą pewnością przykują proste klocki oraz układanki. Ważne, ażeby zabawki miały różne kształty i faktury.

Zabawki możemy też kupić w internecie wpisując w przeglądarkę hasło: zabawki sklep internetowy – zabawki w sklepach internetowych.