Jak dużo pracy wymaga uszycie stroju?

Bycie aktorem teatralnym to ciężki kawał chleba. Każdy, kto chociaż przez moment miał do czynienia z tym fachem, zdaje sobie sprawę iż wymaga on mnóstwo od człowieka. Przede wszystkim czasu, ogromne ilości czasu, jaki trzeba poświęcić na uczenie się kwestii.
Outlet

Autor: Gavin Craigie
Źródło: http://www.flickr.com

szycie ubrań

Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com

Zaś poza sceną jest jeszcze więcej pracy. Zajrzyjmy za scenę.

zlecę szycie

Autor: Ha pegg
Źródło: http://www.flickr.com

Za wszystkimi artystami teatralnymi stoi ogromna liczba statystów, jacy troszczą się o dobry wygląd aktorów. Makijażyści troszczą się o to żeby twarze się nie świeciły, lub mają więcej roboty, gdy artysta gra rolę, która potrzebuje pracochłonnej charakteryzacji. Czasem odpowiednie ucharakteryzowanie trwa pół dnia. Sami rozumiecie, iż to mnóstwo wymagająca od aktora oraz od makijażystów praca. Lecz najbardziej długotrwałe jest szycie ubrań, w jakie czasami zaangażowanych jest kilkudziesięciu ludzi. Uszycie tylko jednego przebrania może zabrać kilka tygodni. Niektóre kostiumy wymagają sprowadzania egzotycznych materiałów, jak przykładowo skór lub aksamitów. Aby się przekonać ile trwa tworzenie kompletnego stroju stwierdziłem, że zlecę szycie – szukaj informacji na przebrania Thora. Okazało się, że koszt stworzenia takiego ubrania będzie kosztować gigantyczną sumę dwóch tysięcy złotych. Jak możecie zauważyć szycie strojów dla artystów teatralnych wymaga od profesjonalisty bardzo wiele.

Masz chęć poznać inne podobne pomocne sugestie? Jeżeli tak, to zobacz tutaj (http://lamalama.pl/), a z pewnością nie odczujesz zawodu.

Po pierwsze precyzyjności, z tego powodu że ilości materiału są ograniczone, zatem profesjonalista nie ma możliwości się pomylić. Niektóre stroje wymagają połączenia na przykład twardej skóry z lnem który jest także ciężki w obróbce. W tym momencie do szycia przystępuje nawet czterech pracowników, jacy wpierw zmiękczają skórę, by potem mocną igłą do zszywania połączyć za pomocą żyłki na ryby oba materiały. Nie dosyć, iż zawód artysty teatralnego jest wymagający to za jego plecami stoi wielu innych pracowników, jacy dbają o jego właściwy wygląd na spektaklu.

Nic dziwnego teraz, iż bilety na nowe sztuki są bardzo drogie, kiedy już to wszystko wiecie. To co widzimy na deskach teatru to jedynie czubek góry lodowej.