Jak i czy efektywnie można uchronić się przed chorobami oczu? Przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących choroby AMD

Czy wiesz, czym jest AMD? Zazwyczaj nie mamy zbyt wielkiej wiedzy na temat schorzeń oczu, chociaż dotyczą one coraz większej liczby ludzi. Najczęściej zaczynamy interesować się możliwościami leczenia dopiero wtedy, gdy już dopadnie nas schorzenie – jednakże trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że niejednokrotnie wtedy jest już za późno.

Narzędzie do badania wzroku

Autor: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Źródło: http://www.flickr.com

O wiele korzystniej jest zawczasu dbać o to, żeby do takich zaburzeń nie dopuścić – w takich wypadkach na pewno najważniejsza jest adres tej strony. Czy i jak zatem można uchronić się przed zwyrodnieniem plamki żółtej?Nie ma pewnych informacji na temat tego, czy profilaktyka z pewnością efektywnie pozwala na zapobieganie schorzeniom, które powoduje zwyrodnienie plamki żółtej, jednakże z pewnością zawsze warto przynajmniej próbować. Jeśli dobra dieta pozwoli przynajmniej odsunąć w czasie dolegliwości, wówczas bez wątpienia warto podjąć taki wysiłek. Warto dodatkowo podkreślić, że leczenie AMD jest bardzo ciężkie (kliknij-> zapobieganie AMD), a na dodatek często jest także kosztowne.Na początku dobrze określić, czy jesteś w grupie ryzyka. Zwyrodnienie plamki żółtej zazwyczaj dopada osoby po pięćdziesiątym roku życia, jednak są jeszcze kolejne objawy, które pozwalają stwierdzić, czy jesteś zagrożony zapadnięciem na tę chorobę. Trzeba także podkreślić, że kobiety chorują o wiele częściej niż faceci. W dodatku swoje oczy powinni często sprawdzać ci, którzy stale palą papierosy. Oczywiście nie bez znaczenia są także obciążenia genetyczne – kiedy w Twojej rodzinie ktoś już chorował na zwyrodnienie plamki żółtej, wtedy zdecydowanie powinnaś zwrócić na tę kwestię szczególną uwagę – zerknij.

szpital

Autor: Interested Bystandr
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy okaże się, że w Twoim wypadku ryzyko zapadnięcia na zwyrodnienie plamki żółtej jest nieco większe niż w przypadku innych osób, wówczas możesz wprowadzić zmiany do Twojej diety. Nawet jeżeli nie będą w stanie obronić Cię przed zwyrodnieniem plamki żółtej, i tak bez wątpienia przyczynią się do poprawy Twojego samopoczucia. Co zatem powinnaś wprowadzić do swojej codziennej diety, a jakich rzeczy lepiej unikać? Przede wszystkim powinnaś postawić na zielone warzywa, które są bogatym źródłem luteiny, fantastycznie wpływającej na kondycję oczu. W Twojej codziennej diecie bez wątpienia powinny się znaleźć takie produkty jak botwinka, zielona papryka czy pomidory.

Nakłaniamy Cię do zajrzenia do nowego postu na zbliżony temat – w nim wyszukasz dodatkowe informacje. Więc idź do serwisu (https://rehab-terapia.pl/) i ciesz się nimi.

Nieźle sprawdzą się także ryby, bogate w kwasy przydatne dla naszego zdrowia.