Jak wygląda codzienna moda czyli w jaki sposób zestawiać swoją odzież, aby ładnie wyglądać.

Każda pani będzie marzyć o tym, aby odpowiednio wyglądać, lecz nie każdej to odpowiednio wychodzi. Najróżniejszych ubrań, butów i akcesoriów będzie w sklepach niezliczone wprost ilości, dodatkowo co roku domy mody pokazują nowe kolekcje. Niestety sporej ilości kobiet moda będzie się kojarzyć z ciągłym kupowaniem praktycznie wszystkiego, co w danym momencie będzie uznawane za modne, bez zastanowienia się, czy będzie to pasować.

A tymczasem nie każdy prezentowany na wybiegach styl będzie pasował do każdej kobiety. Bardzo duże znaczenie ma tutaj nie tylko sama sylwetka, lecz również preferencje i upodobania. Z tego też powodu zanim się zacznie w bezkrytyczny sposób kupować najwięcej kosztujące elementy odzieży, które znajdzie się w sklepie, należy przed tym poznać choć podstawowe reguły, jakimi kierować się powinno przy wyborze ubrań. Obecnie nie ma żadnego problemu ze zdobyciem takiej wiedzy, na przykład w sieci jest mnóstwo poradników i serwisów modowych, z jakich można korzystać do woli. Jeśli ktoś ma na to możliwość, to pomyśleć również może o zatrudnieniu stylisty, który pomoże właściwie dobrać styl wyglądu i ubierania się.

Niestety, w Polsce pokutuje wciąż przekonanie, że radzenie się w kwestii wyglądu u stylisty jest przejawem nadmiernego snobizmu. Jednak krajach rozwiniętych takie praktyki nie są niczym dziwnym. W taki sam sposób, jak wzywamy hydraulika, gdy zepsuje się nam instalacja wodno-kanalizacyjna, tak samo powinniśmy oddać kwestię idealnego dobrania ubioru do naszego image specjalistom, którzy się na tym po prostu znają. Jeśli jednak mamy potrzebę samodzielnie potrudzić się z doborem ubrań, to warto zapamiętać poniższe zasady – .
obrazeczek - ubrania

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z podstawowych zasad przy kupowaniu ubrań jest dobieranie ich do rodzaju sylwetki, wzrostu i wagi. Dlatego też swoją przygodę z modnym wizerunkiem należy zacząć od tego, żeby określić, jaką będzie się miało, bowiem od tego w dużym stopniu będzie zależeć, jakie rodzaje ubrań będą na nią pasowały ( czytaj tutaj) . Pozwoli to przede wszystkim na oszczędzenie sobie mierzenia bez potrzeby, jaka z samego założenia nie będzie pasowała. Ale jednocześnie taka wiedza przyda się do tego, aby zacząć eksperymentować ze swoim wyglądem, wybierając pomysły, które w innym przypadku byłyby odrzucone.

Okazuje się bowiem, że, mając trochę teoretycznych wiadomości można zacząć się bawić ubraniami, a zabawa taka może dać niekiedy zaskakujące efekty. I wbrew pozorom przeważnie wcale nie trzeba będzie wydawać na to jakiś wielkich pieniędzy, bowiem moda nie polega na kupowaniu tylko drogich elementów garderoby, ale na odpowiednim jej zestawianiu.