Jak podreperować nasz organizm po zimie? Co nam pomoże?

Jak to po okresie zimowym bywa czujemy się dość słabo. Wydaje nam się, iż straciliśmy wiele z naszej formy w ciągu tych kilku miesięcy. Szukamy sposobów na regenerację i na to by nasze ciało wróciło do normy. W jaki sposób tego dokonać?

ćwiczenia na orbitreku

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze spadek naszej formy wystąpił na skutek mniej zdrowego jedzenia.

Absorbuje Cię zamieszczony w tym serwisie artykuł? Kliknij zatem oprócz tego tu oraz zobacz więcej info Sprzęt medyczny Wrocław na omawiany temat!

Niestety, ale ilość świeżych warzyw oraz owoców, jakie spożywamy zimą drastycznie spada. Ceny warzyw w sklepach nie zachęcają do ich kupowania, a oprócz tego mamy duże wątpliwości czy aby nie są one napakowane dużą ilością substancji chemicznych. Zamiast tego przyjmujemy różne substytuty witamin i minerałów, jakie niestety nie wchłaniają się tak dobrze jak związki z pożywienia. Z tego powodu musimy naładować nasz organizm sporą dawką paliwa w postaci zdrowego i wartościowego pożywienia. Doskonałym przykładem są zielone koktajle.

Czy nasz tekst zainteresował Cię na tyle, że pragniesz więcej? Więc po nowe wiadomości przejdź do podanego linku. Tam czeka istotny artykuł.

Robione z zielonych warzyw oraz różnych owoców. Dodadzą nam one dużej dawki energii jak również odżywią w dużej mierze nasz organizmy.

Więcej:

Następną rzeczą będzie wysiłek fizyczny. Sport wszelkiego rodzaju zaktywizuje nas, zmusi nasz organizm do produkcji endorfin. Można wykonywać naprawdę różne rodzaje aktywności. Ważne aby robić coś co przynosi nam dużo radości. Chodzi bowiem o to aby zapału starczyło nam nie jedynie na sam początek, ale na dłuższy czas. Z tego powodu, jeżeli nie czujemy się w pełni sił to nie rozpoczynajmy od forsownych biegów. Zebranie grupy znajomych oraz pogranie w piłkę też jest formą wysiłku, ale o wiele ciekawszą oraz bardziej mobilizującą do wstania sprzed kanapy aniżeli samotne biegi. Prócz treningów należy też pomyśleć o regeneracji. Tutaj masaż będzie dobrym pomysłem – więcej info. Nie bez przyczyny taka forma zabiegów sprawdza się świetnie jako rehabilitacja, gdzie tak istotny jest powrót do sprawności. Rzecz jasna nie o tak dużą skalę chodzi, jednak i tak masaże wpłyną doskonale na nasz organizm pomagając nam czuć się lepiej.

warzywa

Autor: Moyan Brenn
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystajmy więcej ze świeżego powietrza. Wcześniej mieliśmy
najczęściej wymówkę pod postacią złej pogody. Tłumaczyło to nasze siedzenie przed telewizorem oraz brak chęci na większą aktywność. Może rzeczywiście czasem pogoda nie zachęca, wczesną wiosną również ale gdy już zmusimy się do wyjścia to stwierdzimy, iż wygląda to gorzej z okna naszego mieszkania niż w rzeczywistości. Po powrocie bowiem odczuwamy satysfakcję oraz przepełnia nas energia. Czujemy wzrost endorfin spowodowany wysiłkiem. Mamy znacznie większą ochotę do działania.