Jak poradzić sobie z chorobą siatkówki? Czy są określone skuteczne zabiegi na tego rodzaju kłopoty?

Z pewnością, siatkówka to najbardziej istotna część oka, dzięki niej możemy widzieć. To właśnie w niej mamy receptory, jakie odbierają bodźce świetlne oraz fotoreceptory, które zamieniają energię świetlną w elektryczną, tak żeby można było drogą nerwową wysłać impulsy do mózgu, jakie są obowiązkowe do procesu widzenia.

więcej

Autor: 古 天熱
Źródło: http://www.flickr.com
Odklejenie siatkówki jest chorobą oka, w czasie której siatkówka ulega rozerwaniu albo odklejeniu od będącej pod nią naczyniówki.

Jeśli zainteresowało Cię omawiane zagadnienie, to obejrzyj więcej tutaj, a na pewno zdobędziesz mnóstwo ciekawych danych na ten wątek.

Następuje pogorszenie widzenia, a czasami i utrata wzroku. Na taką chorobę cierpią niekiedy osoby z wysoką krótkowzrocznością oraz ludzie chorzy na cukrzycę i atopowe zapalenie skóry.

Ryzyko takiej przypadłości wzrasta u wszystkich, szczególnie u kobiet po pięćdziesiątce. Całe szczęście możliwe jest leczenie siatkówki oka i coraz więcej osób to wykorzystuje. Rezultaty są bardzo dobre, więc nie warto z tym zbyt długo zwlekać. Jak nastąpiło tylko przedarcie, bez odwarstwienia, to wystarczy zabieg ambulatoryjny przy pomocy lasera. Zobaczmy jak kształtują się stawki, ponieważ jak operacja laserowa oczu cena (operacja laserowa oczu cena) może być różna. Taki zabieg polega na tym, że promień lasera tworzy małe blizny, które trzymają siatkówkę oraz zapobiegają odwarstwieniu.

Jak doszło do odwarstwienia to jesteśmy w stanie uleczyć to dwoma metodami operacyjnymi. Po niezbyt dużym uszkodzeniu trzeba założyć plomby, które likwidują wytworzone w siatkówce dziury. Takie plomby przyszywa się do twardówki i zostają one w oku na zawsze, ale pacjent nie widzi ich i nie czuje. Inną]Kolejną metodą jest witrektomia. To nowatorska technika, właściwie ostatnia szansa w sytuacji uszkodzenia siatkówki przez zrost z ciałem szklistym.