Jak prawidłowo powinno się nosić przy sobie krótką broń, najczęściej spotykane odmiany kabur pistoletowych?

Noszenie broni jest obwarowane dużą ilością przepisów i nie każdy może ją legalnie używać. Wręcz przeciwnie, liczba osób które mogą zakupić ją legalnie jest bardzo ograniczona, a zwykły obywatel raczej nie ma szans na otrzymanie zezwolenia.

Oczywiście z broni mogą korzystać odpowiednie mundurowe służby, w pierwszej kolejności policja oraz wojsko, a także w naprawdę wyjątkowych przypadkach zwykli obywatele, przykładowo przy jakimś realnym i poważnym niebezpieczeństwie. Bardzo rygorystyczne są również zasady dotyczące jej przechowywania i noszenia, tu również nie ma miejsca na to, żeby udawać amerykańskich kowbojów. W domu broń należy przechowywać w zamkniętym sejfie, tak żeby nie miały do niej dostępu niepowołane osoby, a podczas noszenia należy ją mieć tak zabezpieczoną, aby nie wypadła lub nie mogła zostać łatwo przez kogoś wyciągnięta.

Jeśli chodzi o tę ostatnią rzecz najczęściej używane są najróżniejsze kabury, mające kształt pokrowca zrobionego ze skóry lub innego materiału i w różny sposób mocowanego do ubrania lub ciała.

Nie zwlekaj dłużej – kliknij tu – przeczytasz tam uwagi ze strony (https://www.cyfrowe.pl/akcesoria-drobne-akcesoria-do-obiektywow,1,16,512.html) dotyczące tej problematyki, one też z pewnością bardzo Cię zaabsorbują.

W praktyce kabury są dzielone na parę różnych typów. Pierwszym podziałem jest materiał, z którego są wykonane, i tu można wyróżnić kabury sztywne, półsztywne i miękkie. Każdy z tych typów będzie miał swoje wady i zalety, najczęściej dobiera się je do oczekiwań noszącego i okoliczności, na jakie się je zakłada.

broń

Autor: Program Executive Office Soldier
Źródło: http://www.flickr.com

Podział drugi to miejsce przypięcia. Najpopularniejsze są kabury przyczepiane do pasa. Przede wszystkim one pozwalają na dyskretne noszenie ze sobą pistoletu, a także zapewniają dużą wygodę podczas używania.

Sprawdź autorskie www (https://magicplay.pl/)! Tam jest dla Ciebie nowa fantastyczna porcja informacji na interesujący Cię temat. Po sporo szczegółów kliknij w ten link.

Ich użytkownicy doceniają je za sprawność dobywania broni i kontrolę jej obecności, jednak w pewnych nietypowych sytuacjach nie będą zbyt wygodne.

Jeśli przykładowo się będzie miało dużą ilość sprzętu przy sobie lub będzie potrzeba wyciągnięcia broni leżąc albo siedząc, to wtedy ujawniają się ich wady. W przypadku akcji bojowych, gdzie najważniejsza jest wygoda operatora a nie to, czy ktoś zobaczy obecność broni, znacznie lepiej sprawdzają się kabury udowe. Noszone są one na specjalnych panelach, które przyczepia się paskami do nogi właściciela, dzięki czemu cały czas jest bardzo łatwy dostęp do pistoletu.

kabura

Autor: OrwellianStuff
Źródło: http://www.flickr.com

Zwłaszcza dobrze kabury tego typu sprawdzają się w przypadku posiadania dużej ilości sprzętu, wtedy wyjęcie pistoletu nie sprawia żadnego problemu.

Na filmach często można też zobaczyć broń wkładaną do specjalnych szelek, zakładanych na tułów ubranie. Tego typu kabury fobus są proste do ukrycia, zwłaszcza pod luźnym płaszczem lub marynarką, lecz wyciąganie broni z nich nie należy do najwygodniejszych.