Jak radzić sobie z bólem w trakcie golenia?

Zacięcie przy goleniu boli każdego mężczyznę. Z drugiej strony jest to zupełnie wytłumaczalny, a ponadto rozumiany powód, przez który skóra twarzy goi się minimum kilka dni. Za pomocą stosowania firmowych żeli po goleniu, bogatych w substancje szybko-gojące, proces ten można skrócić w sposób zdecydowany.

Golenie „firmówkami” przyspieszy gojenie
Umiejętności w trakcie golenia są rzecz jasna głównym wyznacznikiem powodzenia i ostatecznego rezultatu tej czynności. Bez odpowiedniej wprawy, znajomości własnego zarostu nie pomoże nawet najlepsza maszynka, komplet akcesoriów dedykowany od firmy dr Harris czy Baxter of California, czy ciągłe balsamowanie twarzy (Baxter of California – mydło).

Zaintrygowany? To dla nas rewelacyjna wiadomość. Zatem kliknij tu kość wołowa dla psa i przeglądaj do woli następne fachowe wątki.

Zbagatelizowanie wrażliwej skóry twarzy, niewłaściwy kąt przy stawianiu maszynki powodują niemal w stu procentach urazy. Tego typu postępowanie zawsze skończy się krwią przed lustrem.

kosmetyki do golenia

Autor: András Bögöly
Źródło: http://www.flickr.com

Dojrzali mężczyźni, którzy nie śpieszą się z goleniem, mogą jednakże potwierdzić inną zależność – jeśli w przypadku słabszej żyletki nie ogoliliby się solidnie, lepszą „pięcioostrzówką” tak naprawdę nie muszą się poprawiać. Kremy po goleniu dają skórze męskiej twarzy wilgotność, gwarantują też szybsze gojenie się po występujących zacięciach. Do zatamowania ran posłuży także ałun, dostępny choćby jako dezodorant w sztyfcie. Jego funkcje nie są ograniczone jedynie do goleniowej kwarantanny – ałun jest także dobrym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z organizmu (ałun – zasada działania). Stąd też stosowany w praktycznym opakowaniu w formie sztyftu, posłuży panom nawet przez rok.

Ostrożności nigdy za wiele
Pośpiech codziennie sprawi, że na wiele czynności, także golenie, nie mamy czasu. Często w najlepszym przypadku możemy na nie poświęcić kilka minut. Jeśli nasz sposób bycia oraz okoliczności w pracy wymagają nienagannie gładkiej skóry, łatwo wówczas o zacięcia oraz regularne powtarzanie ran.

maszynka do golenia
Warto wtedy zastanowić się nad czynnością, której widocznie poświęcamy zbyt mało czasu. Zgolenie włosów na twarzy to nie jest kwestia jednego błyskawicznego ruchu pędzelka oraz żyletki, a wielu panów niestety właśnie w ten sposób wykonuje tę czynność. Zanim postawią na droższe kosmetyki niech zastosują prostą radę – niczym kierowcy na drodze – do serca.

Wpis przedstawiający tego rodzaju kwestię jest bardzo dogłębny, ale warto poznać inny punkt wiedzenia. My zalecamy to omówienie (https://www.optegra.com.pl/Zabiegi/Choroby-oczu/Jaskra/Co-to-jest-Jaskra).

Spowolnienie golenia, wydłużenie ruchów oraz poprawki (golenie z i pod włos) z całą pewnością przyczynią się do zmniejszenia zacięć i bólu, którzy odczuwamy.