Jak rozpocząć przygotowania do sezonu snowboardowego? O jakich kwestiach należy pamiętać, jakie ubrania dobierać?

Jak nadchodzi sezon to ze snowboardzistów musi się właściwie dobrze przygotować. I nie chodzi tylko o kondycję i przygotowanie fizyczne, ale przede wszystkim o dobranie stroju. Rzeczywiście to nie sztuka ubrać się po prostu byle jak, najprawdziwsza sztuka to ubrać się w ten sposób, by żadne warunki atmosferyczne nas nie zaskoczyły. Podstawa ubioru to na pewno kurtki snowboard, spodnie, rękawice, czapka oraz bielizna termoaktywna.

sprzęt snowboardowy

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com

W niesprzyjających warunkach, szczególnie jak jest mroźny wiatr bardzo przydatna jest jednocześnie osłona twarzy w postaci bandany albo neoprenowej maski. W dzisiejszych czasach na rynku jest naprawdę wiele ciekawych i solidnych produktów, są więc ciuchy markowe, za które trzeba sporo zapłacić, ale i mniej znane, więc na pewno trzeba się zastanowić, czego dokładnie oczekujemy. Spodnie snowboardowe to podstawa każdego ubioru. Są bardzo ważne, więc powinny spełniać dwa najbardziej istotne zadania. Nie mogą przemakać, a jednocześnie muszą być ciepłe. Aktualne rozwiązania techniczne są naprawdę bardzo zaawansowane, więc spodnie stworzone są z tkanin wodoszczelnych, odpornych na wiatr i jednocześnie posiadają membranę oddychającą. Bardzo istotne są też buty snowboardowe. Buty takiego typu można podzielić na miękkie i twarde. Co więcej posiadają one indywidualne stopnie twardości, definiowane mianem flexindex. Jak w opisie buta jest informacja, iż określony model ma flex 5/10, to znaczy, iż w dziesięciostopniowej skali ma twardość 5, czyli jest tak naprawdę średniomiękki.

Czytasz w tym miejscu bardzo atrakcyjne wiadomości, jednak kliknij bez obaw ten link, ponieważ to bez dwóch zdań unikalna witryna (https://147break.waw.pl/www/imprezy-firmowe/) – ona też Cię zaciekawi.

Im większy flex, czyli im w większym stopniu twarde buty, tym bardziej korzystne “czucie” deski, co znaczy, że mamy możliwość bardziej profesjonalnego zapanowania nad nią.

kurtka snowboardowa

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Coraz bardziej niezbędna i wybierana jest również bielizna termoaktywna. Dzięki swoim właściwościom jest w stanie utrzymać optymalną temperaturę ciała bez względu na warunki pogodowe, zachowuje jednocześnie świetny mikroklimat dla skóry, odprowadza na zewnątrz pot, tak więc skóra jest sucha. Struktura dzianiny oferuje właściwą i dopasowaną rozciągliwość, kształt oraz wsparcie dokładnie tam, gdzie jest to niezbędne. To tyle jeśli chodzi o najlepszą odzież, zawsze też należy pamiętać o najlepszej kondycji i wybraniu najbardziej profesjonalnych, pod kątem technicznym kwestii, jak wiązania do snowboardu.